UWAGA!

Uwaga! Sekty!

Od środy 12 lipca działa w Elblągu Punkt Informacji o Sektach i Kultach w Elblągu. Mieści się on w siedzibie Caritas Elbląskiej przy Zamkowej 17, dyżur pełnić będzie w każdą środę od godz. 16 do 18.

Wakacje są szczególnym czasem, kiedy sekty nasilają swoją działalność werbunkową. Osobom „wciągniętym” do sekt i ich rodzinom potrzebna jest fachowa wiedza i pomoc. Taką oferują specjalistyczne ośrodki, takie jak olsztyńskie Centrum Informacji o Sektach i Kultach Quo Vadis. To właśnie jego przedstawiciele byli inicjatorami utworzenia punktu w drugim co do wielkości mieście województwa warmińsko-mazurskiego.
     Ośrodki udzielają porad indywidualnych osobiście i przez telefon nie tylko ludziom uwikłanym w działalność sekt, ale także tym, którzy poddawani są manipulacji psychicznej.
     - Osoby pracujące w ośrodku kierują się zasadą szacunku wobec światopoglądu osób korzystających z ich wsparcia i pomocy - czytamy w informacji warmińsko-mazurskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.
     Punkt Informacji o Sektach i Kultach w Elblągu udziela informacji także telefonicznie - 055 232 66 09.
     O tym, jak rozpoznać sektę i jak nie dać się złapać w jej „sidła” Marta Hajkowicz rozmawia z Markiem Płodowskim z Centrum Informacji o Sektach w Olsztynie:
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • najwieksza sekta jest na tysiaclecia
 • Najwieksza sekta to "moherowcy" sekta rydzyka xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Qlimax(2006-07-12)
 • A ja się nie zgodzę !Jest w Elblągu sekta dużo silniejsza i grożniejsza !Co więcej ma po kilka placówek na każdej dzielnicy !Wiecie o kogo chodzi ?Można ich łatwo poznać po czarnych długich sukienkach....w których latają (częściej jeżdżą) ich guru.To jedne z groźniejszych pasożytów koczujących na Polakach.TFU !Precz z sektami !!
 • peter zycze ci aby ktos z twoje rodzinki trafil do sekty!!!!! i co wtedy zrobisz?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kill bill(2006-07-12)
 • najwieksza sekta to kosciol tylko McDonalds ma wiecej nieruchomosci od nich
 • Cytat fragmentu artykułu: "I jeszcze info o tym punkcie inf. o sektach. Widziałam,że to masz ,ale można uaktualnić, że od środy jest już czynny ten punkt, i dodać ,że w relacji rediowej" - Droga Redakcjo - przeczytajcie czasami zamieszczane artykuły.
 • + -, możesz się naocznie przekonać, jak groźne są sekty. Już samo pisanie o tym temacie wprowadza ferment w dotąd niewzruszone fundamenty dziennikarskiego rzemiosła. To co widzisz, to namacalne skutki sekciarskiej psychomanipulacji telepatycznej :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2006-07-14)
 • czy ktos sprawdza co pisze? panie naczelny, pani Miro...?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tobias(2006-07-14)
 • Zgadzam się z uczestnikiem forum, że najgroźniejsza sekta opanowała Polskę 1000 lat temu. I obłudnicy zakładają organ do walki z konkurencją, która odrywa biedne duszyczki od ich skarbonek. Tfu, obrzydzenie bierze. Kto zaloży organ, który będzie walczył z najgroźniejszą, czarną, sektą.
 • PG - pewnie nawet nie wiesz co piszesz .Może twoją wiarą jest MD lub KJF twoja sprawa . Kościół w Polsce to nie sekta , to my chrześcijanie i nie kąsaj bo nie dasz rady .Jeżeli brk ci wiary wstąp do kościoła ,- chętnie cię przyjmiemy . Przekonasz się że chrześcijanie to dobra społeczność , która potrafi też wybaczać .
 • dlatego nie chodzę do koscioła katolickiego,aby uchronić sie przed najgroźniejszą sektą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aleksander(2006-07-14)
 • Moim skromnym zdaniem wszelki Ruch tzw antysekciarski to nic innego jak narzędzie walki z konkurencją oraz zdobywanie wszelkich informacji o ruchach pozakościołowych,przyczym należy odróżnić kośćiół od wiary.W podobny sposób zdobywano niegdyś informacje o wszelkich ruchach antykosciołowch po czym wkraczała inkwizycja i paliła wszystko co niewłaściwe.W imieniu walki i ochrony ludzkosci przed innowiercami kościól zgładził Majów,Azteków i olbrzymie ilości ilości ludzi podczas inkwizycji.Należy przy tym zauważyć,że początki kościoła to typowy przykład działalności sekciarskiej a ewangeliści byli przedstawicielami sekt żydowskich,działających poza oficjalnym obrządkiem żydowskim.Tako rzecze historia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cozaróżnica(2006-07-15)
Reklama