UWAGA!

Uważajmy na zakupach

Koniec listopada i początek grudnia to czas, w którym elblążanie licznie odwiedzają sklepy. Wszystkim udziela się gorączka zakupów świątecznych i zdarza się, że w tym amoku zapominamy o swoich rzeczach osobistych, a to już okazja dla złodzieja.

Giną najczęściej telefony komórkowe, dokumenty, torebki, portfele. Okoliczności i miejsc, w których możemy stracić swoje mienie jest wiele.
       - Często robiąc zakupy w sklepie, w hali targowej, supermarkecie nie zauważamy, iż od paru minut możemy być obserwowani przez potencjalnego złodzieja, który tylko czeka na nasza nieuwagę – ostrzega sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Moment, w którym wyciągamy portfel, zostawiamy niedopiętą torebkę, czy, co gorsze, odkładamy ją np. na ladzie sklepowej by obejrzeć towar, jest wnikliwie przez przestępcę rejestrowany. Kradzieże dotykają osób młodych, starszych i to nie tylko kupujących, lecz również osoby obsługujące klientów.
       Policjanci apelują o baczne zwracanie uwagi na swoje mienie. Wykażmy się wyobraźnią, nie spuszczajmy naszych rzeczy z oczu.
       - Nie zostawiajcie Państwo na widocznym miejscu w samochodzie wartościowych przedmiotów typu telefon, radio lub wartościową odzież – przestrzegają. - Schowajcie torby i bagaże do bagażnika. Nie ułatwiajcie działalności przestępcom i zwracajcie szczególną uwagę na swój majątek.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama