UWAGA!

VI Olimpiada Języka Angielskiego

2010-03-25
14:00

Zakończyła się VI edycja Olimpiady Języka Angielskiego organizowana przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Elblągu. Olimpiada, skierowana do szkół ponadgimnazjalnych, cieszy się coraz większą popularnością.

Z finałową częścią pisemną zmagało się ponad 150 osób z czterech województw. Po tym etapie wyłoniono 22 najlepszych uczniów, a z nich po części ustnej, zwycięzcę – Panią Irmę Kubisty z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.
      
       Przewidziane nagrody ucieszyły nie tylko najlepszych olimpijczyków, ale także szkołę laureatki oraz jej nauczyciela. Warto pamiętać, że na ten sukces składa się zarówno ciężka praca uczniów jak i pedagogów.
      
       Olimpiada jest doskonałym sprawdzianem przed maturą, motywuje do nauki i rozbudza zainteresowanie językiem angielskim oraz kulturą anglojęzyczną. Konkurs skierowany jest głównie do młodzieży, która ma ambicje dostać się na kierunek filologii angielskiej, dlatego biorący w niej udział reprezentują bardzo wysoki poziom wiedzy.
      

 


       Aby docenić trud wszystkich uczestników, organizatorzy przewidzieli nagrodę dla ucznia wybranego w drodze losowania z całej, ponad 5 tysięcznej, grupy olimpijczyków. Wszystkich laureatów nagrodzono atrakcyjnymi nagrodami, min.: odtwarzaczami mp4, a finałowa trójka otrzymała iPod’a oraz Netbooki.
      
       Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom
za zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu. Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej siódmej edycji Olimpiady Języka Angielskiego.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej