UWAGA!

W Braniewie pływa nawet mumia

Elbląg, Mumia na wodzie? Czemu nie!
Mumia na wodzie? Czemu nie!

Co łączy Żwirka i Muchomorka z egipską mumią? Mają ogromne poczucie humoru, fantazję i potrafią pływać, czego dowiedli podczas IX Mistrzostw Braniewa w Pływaniu na Sprzęcie Nietypowym, które odbyły się w niedzielę, 12 lipca. Na starcie stanęło dziewięć załóg, które stworzyły prawdziwe pływające dzieła sztuki. Zobacz fotoreportaż z tego niezwykłego wydarzenia.

Zawodnicy rywalizowali na kilometrowym odcinku Pasłęki w centrum Braniewa, dopingowały ich tłumy mieszkańców i turystów. A było co podziwiać – Pasłęką płynęły m.in. domek Żwirka i Muchomorka, kareta Kopciuszka zaprzężona w rumaka, mikrofony Radia Białystok, motyl Emmanuel, parapetum (nie mylić z perpetuum) mobile, czarownice, kucyk z wozem drabiniastym, brat Tutenhamona i motor SHL. Zadaniem każdej z załóg było dopłynąć do mety, nieważne na którym miejscu – jury oceniało bowiem pomysłowość startujących i oryginalność sprzętu pływającego. Największe uznanie jury wzbudził pojazd zaprojektowany przez Alfreda Rukszto z Bartoszyc, który płynął Pasłęką na wozie drabiniastym ciągniętym przez zabawkowego kucyka.
       - Pomysł podpowiedziała żona, by wziąć taki wóz i popłynąć po dotacje do Unii, bo to teraz takie modne. Kucyka pożyczyłem od wnuczka, a wóz zrobiłem sam – mówi pan Alfred, który startował z hasłem „Płynę kucykiem, odjadę ciągnikiem”.
       Ciągnika co prawda nie wygrał, ale i tak wyjechał z Braniewa z workiem nagród – pucharem za pierwsze miejsce i 3 tysiącami złotych oraz pucharem dla najstarszego uczestnika zawodów.
       Drugie miejsce (nagroda 2 tysiące złotych) zajęła załoga z Lipowiny o nazwie „Żwirek i Muchomorek na wakacjach w Braniewie”, która tuż przed metą... musiała zdemontować część pojazdu, by zmieścić się pod mostem. Trzecią lokatę jury przyznała załodze na pływającym motorze SHL (nagroda tysiąc złotych).
       Zawody już po raz dziewiąty zorganizował Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu w Braniewie. Wiele z załóg startujących nad Pasłęką wybiera się do Augustowa, gdzie w dniach 24-25 lipca odbędą się mistrzostwa Polski w tej nietypowej konkurencji, które co roku ogląda około 30 tysięcy widzów.
      

 


      
      

kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama