[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W ciągu 28 lat oddał ponad 50 litrów krwi

 
Elbląg, W ciągu 28 lat oddał ponad 50 litrów krwi
fot. policja

Gdy tylko osiągnął pełnoletność, dołączył do grona honorowych krwiodawców. Był także jednym z inicjatorów powstania Klubu HDK „Niebieska kropla”. Przekazał potrzebującym ponad 53 litry swojej krwi. Taka forma dzielenia się z innymi jest już dla niego niemal codziennością - robi to przecież regularnie od 28 lat. O kim mowa? O braniewskim policjancie podkom. Krzysztofie Stodulskim – niosącym pomoc jako funkcjonariusz oraz wieloletni krwiodawca.

Z dobroci serca
       Podkom. Krzysztof Stodulski w policyjne szeregi wstąpił w 1996 roku. Jak sam podkreśla praca w mundurze była jego marzeniem od dziecka. Parę lat przed przyjęciem do służby rozpoczął jednak przygodę, która na zawsze zmieniła jego życie – na lepsze. Po ukończeniu 18. roku życia zdecydował, że chce honorowo oddawać krew. To, co zaczęło się 28 lat temu trwa do dziś. W tym czasie policjant oddał już ponad 53 litry krwi. I na tym nie zamierza poprzestać. Zapytany, czym dla niego jest oddawanie krwi odpowiada nie kryjąc uśmiechu :
       „Mimo młodego wówczas wieku wiedziałem dokładnie dlaczego to robię. Miałem przecież to, czego tak bardzo brakowało potrzebującym, coś, co nie tylko ratuje ludzkie życie, ale i mojemu nadaje nową wartość. Świadomość tego, że twoja krew jest szansą dla drugiej osoby na wyzdrowienie jest po prostu niesamowita.”
       Bycie wieloletnim dawcą sprawia, że w ślady funkcjonariusza idą nie tylko koledzy, ale i członkowie jego rodziny. Swoją postawą przyczynił się do tego, że do zaszczytnego grona krwiodawców dołączyła także jego małżonka.
      
       Wielokrotnie odznaczany
       Funkcjonariusz z dumą mówi o odznaczeniach, które zostały mu przyznane przez Polski Czerwony Krzyż. W swojej kolekcji posiada już między innymi takie odznaki jak „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”, „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”, „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”, „Odznaka honorowa PCK IV stopnia”. W piątek 3 maja 2019 r. podkom. Stodulski odebrał ministerialną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia”.
       W 2015r. wspólnie z ówczesnym komendantem braniewskiej komendy podkom. Stodulski stworzył policyjny klub krwiodawców, którego został prezesem. Tylko w 2018 roku z budynku jednostki popłynęły ponad 72 litry bezcennego leku do potrzebujących. Krwiodawstwo to nie jedyne zajęcie policyjnych członków klubu. Funkcjonariusze z prezesem klubu na czele od kilku lat aktywnie włączają się w sportowe inicjatywy zrzeszające krwiodawców, stając na najwyższych stopniach podium.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • To teraz juz nie przestanie, " przypadku regularnego oddawania krwi konieczność oddawania krwi w przyszłości, szpik kostny po pewnym czasie zaczyna produkować większe ilości krwinek czerwonych czemu może towarzyszyć ból głowy i złe samopoczucie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 9
  (2019-05-10)
 • Mam mniej więcej te same osiągnięcia 48 l tylko jestem stolarzem. Czy ktoś napisze o mnie jakiś artykuł ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 3
  (2019-05-10)
 • Jeżeli rzeczywiście tyle oddałeś krwi - to także wielkie brawa!!! Nie liczy się wykonywany zawód a to co robisz dla innych. Brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 0
  jimii(2019-05-10)
 • Szlachetny i jaki przystojny, tak trzymać, gratulacje 🤗🤗🤗👍
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 9
  Elbl58(2019-05-10)
 • Witam. Brawo życzę zdrowia. Ci co dostali krew mam nadzieję że to doceniają. Dzięki za dobre serce wszystkim honorowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Kaz.(2019-05-10)
 • @jimii - Tak rzeczywiście tyle oddałem i mam te same odznaczenia co ten pan, po za odznaką zasłużony dla zdrowia narodu chociaż przysługuje już po oddaniu 20 l. To że jestem stolarzem napisałem tylko dla tego że drażnią mnie te wasze artykuły typu " policjant po służbie zrobił to, policjant po służbie zrobił tamto albo policjanci oddali krew itp. "Jak chcecie napisać artykuł o krwiodawstwie przejdzcie się na Bema i zróbcie wywiad z dawcami czekającymi w kolejce do oddania, kto ile oddał, dlaczego itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 0
  (2019-05-10)
 • No i co się denerwujesz oddajesz honorowo to uszanuj ciszę w sprawie twojej osoby. Znajdą się tacy co to docenią. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 7
  Kaz.(2019-05-10)
 • "Mam mniej więcej te same osiągnięcia 48 l tylko jestem stolarzem"- Nie jesteś odosobniony, jest wielu takich ale mundur (nawet emerytalny) trzeba wyeksponować, bo ktoś zebrał za to pochwały lub sponsorował artykuł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  sceptyk(2019-05-10)
 • Gratuluję Panu szczerze. Jest Pan bohaterem. Tchórze i złośliwcy zamilknijcie. Wstyd, że tego nie doceniacie. Niedługo wakacje. Więcej wypadków i potrzeba więcej krwi. Złotem życia ludzkiego nie da się uratować. Krwią tak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  AnnaL.(2019-05-10)
 • Jesteś bohaterem, uratowales wielu ludzi jestem Ci wdzięczny. W imieniu wszystkich, którym pomogłes DZIĘKUJĘ BARDZO!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  (2019-05-10)
 • Strasznie Policyjny ostatnio ten portel. .. nie tylko policjanci oddaja krew. .. prawdziwi bohaterzy nie potrzebuja rozglosu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  JanJohn(2019-05-10)
 • Brawo Krzysztof, nie myślałem że to już tyle czasu minęło. Gratuluję i oby tak dalej, Daro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  ZPKNiPzElbląga(2019-05-10)
Reklama