UWAGA!

W "ciepłej wodzie" utonął mężczyzna

2014-05-20
17:11
 
Elbląg, W "ciepłej wodzie" utonął mężczyzna
fot. Witold Sadowski

Dziś (20 maja) w godzinach popołudniowych w tzw. "ciepłej wodzie" przy ul. Mazurskiej utonął mężczyzna. Szybko podjęta przez strażaków akcja ratunkowa nie przyniosła, niestety, pozytywnego skutku. Zwłoki mężczyzny w zbiorniku wodnym odnalazł strażacki nurek. Zobacz zdjęcia.

- O godz. 15.13 otrzymaliśmy informację o tym, że w znanej większości elblążan tzw. ciepłej wodzie topi się mężczyzna - mówi st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Elblągu. I dodaje: - Na miejsce natychmiast skierowane zostały cztery jednostki straży pożarnej. Po dojeździe ratowników na miejsce okazało się, że ten mężczyzna jest już pod wodą. Do działań przystąpili nasi nurkowie. Około godz. 16.20 jeden z nich znalazł na dnie akwenu ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.
       Świadkowie tego wypadku mówili, że starszemu mężczyźnie do wody wpadła torba, za którą on natychmiast skoczył. Ratując swoją własność, niestety, nie zdołał już dopłynąć do brzegu.
       - Akwen ten jest niebezpieczny z kilku powodów - kontynuuje st. kpt. Przemysław Siagło. - Mamy tu do czynienia z dziką wodą. Jest to miejsce odludne, choć dosyć popularne wśród wędkarzy, młodzieży czy osób bezdomnych. Dojazd tu jest dość utrudniony i szanse na otrzymanie szybkiej pomocy w razie wypadku są tutaj dosyć nikłe. Woda w tym zbiorniku nie jest uregulowana, brzegi są zarośnięte, wszystko to powoduje, że osoba nie potrafiąca dobrze pływać ma problemy z wydostaniem się na brzeg. W miejscu, w którym doszło dzisiaj do tragedii, znajduje się dodatkowo kanał technologiczny, z którego wypływająca woda dodatkowo odpycha osoby chcące dopłynąć do brzegu.
       - Mężczyzna, który utonął, ma około 60 lat - poinformował nas Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Prawdopodobnie była to osoba bezdomna. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Przybyły na miejsce prokurator zarządził sekcję zwłok, która pomoże ustalić przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama