UWAGA!

W drodze do Betlejem przystanek Elbląg

 Elbląg, Dwaj z trzech mędrców
Dwaj z trzech mędrców (fot. Michał Skroboszewski)

Od czterech lat trzej mędrcy ze Wschodu w swojej wędrówce do Betlejem odwiedzają Elbląg. Kacper, Melchior i Baltazar w towarzystwie innych biblijnych postaci wyruszą 6 stycznia 2018 r. z Placu Kazimierza Jagiellończyka w kierunku katedry św. Mikołaja. Już dziś do orszaku zapraszają elblążan.

Ciekawostką jest fakt, że o Trzech Królach wspomina jedynie ewangelia św. Mateusza, a i tu autor nie podaje ich liczby. Zwyczajowo przyjmuje się, że mędrców było trzech i tylu przejdzie ulicami Elbląga.
       - W tym roku pójdziemy trochę inną trasą - zapowiada Jan Brzozecki, który wcieli się w rolę jednego z mędrców. - Zaczniemy, tradycyjnie, na Placu Kazimierza Jagiellończyka, ale dalej ulicami 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary aż do katedry św. Mikołaja.
       Po drodze zaprezentowane zostaną krótkie scenki biblijne.
       - W jednej ze scenek pokażemy Heroda trochę inaczej, bo będzie mógł wybrać dobro albo zło. Co wybierze - przekonamy się w styczniu - mówi Jan Lechwar, który w przedstawieniu wcieli się właśnie w rolę Heroda.
       Orszak wyruszy z Placu Kazimierza Jagiellończyka o godzinie 13. Przy katedrze jest spodziewany ok.14. Na pewno będzie dużo zabawy, śmiechu i okazji do miłego spędzenia czasu.
       - Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy łączyć ludzi różnych wyznań i przekonań, a radość zamanifestować w kolorowym korowodzie -  uzupełnia Jan Lechwar.
       - Myślę, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna - to z kolei głos Jana Brzozeckiego. - Widać to po reakcji dzieci i ich rodziców, które znamy z poprzednich orszaków - zapewnia Jan Brzozecki
       Orszak AD 2018 odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich. Pójdźmy do stajenki”.
       Pierwszy orszak Trzech Króli wyruszył w 2009 r. w Warszawie. Inicjatywa dość szybko zdobywała popularność i z roku na rok rosła liczba miejscowości, w których można było zobaczyć mędrców ze wschodu. Na tej mapie jest również Elbląg.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama