UWAGA!

W Elblągu powstanie cmentarz dla zwierząt?

Już ponad pięćset osób podpisało się pod petycją w sprawie utworzenia w Elblągu grzebowiska dla zwierząt. Aby sprawę doprowadzić do końca, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce i uchwałą Rady Miasta, określi kto i na jakich zasadach może prowadzić cmentarz dla psów i kotów. Sprawa trafiła już do ratusza, ale na jej finał trzeba będzie poczekać minimum rok. W Elblągu zarejestrowanych jest 8 tysięcy psów i co najmniej drugie tyle kotów.

Sławomir Sobieszczuk o utworzenie w Elblągu cmentarza dla psów i kotów stara się od kilku miesięcy. Chociaż powoli i małymi krokami, to jednak dochodzi do celu. Najpierw sprawę nagłośnił w mediach, potem rozpoczął zbiórkę podpisów, teraz otrzymał oficjalną odpowiedz od miasta. - Uważam, że jeśli urzędnicy się na ten temat wypowiadają, to jest bliżej niż dalej celu - mówi Sławomir Sobieszczuk.
       Dotychczas zwłoki zwierząt były utylizowane w spalarniach. Miasto ma podpisaną w tej sprawie umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania. W ubiegłym roku z takiej usługi skorzystało około 80 osób. - W Elblągu zarejestrowanych jest ponad 8 tys psów i pewnie tyle samo, albo i więcej kotów, więc ta liczna jest dosyć duża. Elblążanie korzystają z tej usługi, ale nie zawsze, więc pewnie część z tych zwierząt jest zakopywana gdzieś tam w ogródkach. I ze względów środowiskowych, ale i społecznych przyglądamy się tej sprawie i takie miejsce powinniśmy znaleźć i ująć w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Aby sprawa ruszyła dalej, prawdopodobnie potrzebna będzie też uchwała Rady Miejskiej, która określi wymagania, jakie musi spełnić osoba, która chciałaby taki cmentarz dla zwierząt prowadzić.
       Więcej na ten temat w materiale filmowym, który prezentujemy obok.
      
      
Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama