UWAGA!

W hołdzie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

Elbląg, Elblążanie mogą dokonywać wpisów w księdze kondolencyjnej codziennie w godz. 8-18
Elblążanie mogą dokonywać wpisów w księdze kondolencyjnej codziennie w godz. 8-18 (fot. AD)

Od soboty trwa w całym kraju żałoba narodowa. Elblążanie również solidaryzują się i łączą w bólu z tymi, których bliscy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Na Placu Kazimierza Jagiellończyka ustawione zostało zdjęcie Prezydenckiej Pary – Lecha i Marii Kaczyńskich. Ponadto na telebimie prezentowane są zdjęcia ofiar katastrofy oraz film i fotografie z wizyty Prezydenta Kaczyńskiego w Elblągu.

Od wczoraj (12 kwietnia) w Sali Staromiejskiej przy ul. Św. Ducha wyłożona jest księga kondolencyjna. Elblążanie mogą do niej dokonywać wpisów do piątku włącznie w godzinach od 8 do 18. Na stronie Urzędu Miejskiego uruchomiona jest również internetowa księga kondolencyjna.
       W środę (14 kwietnia) o godz. 18 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy.
       Natomiast w czwartek (15 kwietnia) odbędzie siew Elblągu Marsz Milczenia. Marsz rozpocznie się o godz. 18 na Placu Kazimierza Jagiellończyka i przejdzie ulicami: Teatralną, Nowowiejską, Górnośląską i Agrykola pod Krzyż Katyński.
       W piątek (16 kwietnia) odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Część uroczysta, połączona z Koncertem Żałobnym w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki oraz wszystkich ofiar katastrofy rozpocznie się o godzinie 17 w Centrum Sztuki Galeria El.
       - Zapraszamy mieszkańców do udziału w tych uroczystościach, aby w sposób godny uczcić pamięć tych, którzy zginęli pełniąc zaszczytną służbę na rzecz Ojczyzny – zachęca Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niestety po raz kolejny prezydent wraz z urzędem zaspał!!! flaga opuszczona do połowy maszty przed teatrem pojawiła się bardzo późno! o wiele za późno. .. .. tak jak flagi na ulicach. ale można to zrozumiec - był weekend, a wtedy urzędnicy nie pracują i nie ma kto podjąć tak ważnej decyzj i!!!
 • Ale dziwny z nas naród, dziwni ludzie. .. ugryźmy się w język chociaż póki trwa żałoba! Zamiast przykrych wyrzutów, współczujmy Rodzinom, które straciły bliskich w tej katastrofie!
 • bardzo proszę o informację, gdzie mozna kupic flagę w Elblągu. Z góry - serdeczne DZIĘKS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zajtek(2010-04-13)
 • Flagę możesz kupić na Hetmańskiej na pasażu, na piętrze jest sklep harcerski. O ile pamiętam, flagi są też na Grunwaldzkiej, mniej więcej naprzeciwko dworca.
 • Już w sobotę na wszystkich miejskich instytucjach od popołudnia wisiały flagi z kirem, na Starówce wszystkie instytucje miejskie kultury itp
 • 10 kwietnia 2010 roku nasi przedstawiciele, kwiat intelektualny Polski miał złożyć hołd ofiarom pomordowanych przez reżim stalinowski w 1940 roku, jednak historia napisała szczególny, choć tragiczny epilog – osoby te złożyły swoje życie w hołdzie pomordowanych Polaków w tym samym miejscu – własną krwią poświecili tą ziemię, która skrywała naszą tragiczną historię. Nikt nigdzie na świecie, żaden naród nie dał tak wiele dla upamiętnienia prawdy historycznej. Oby to nigdy już się nie stało … … …
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jaroslaw Fiutowski(2010-04-13)
 • a moim zdaniem elblag, znowu, wykazał że jest wiioską niegodną miana miasta. Rządzacy nim ludzie, na czele z prezydentem, wykazali się lekcewarzeniem nawet tak wielkiej tragedii. Pamiętajcie o tym w czasie wyborów. ..
 • Niedopuszczalny i kłamliwy wpis, miasto jak najbardziej przygotowały obchody i Zbrodni Katyńskiej i tej tragicznej katastrofy. Wczorajsza uroczystość była piękna doskonale przygotowana, popieram także to co dzieje się na Pl. Jagiellończyka, jak najbardziej i poza tym przemarsz, żałobny koncert EOK jak najbardziej właściwy. Gratulacje, Wpis w górze brudna rozgrywka opozycji.
 • ale to dopiero wczoraj, a co urzędasy robili w weekend? pewnie pielili swoje działki i w d. .. pie mieli wszystko
Reklama