UWAGA!

W imieniu swoim - i naszym

Na jutrzejszą pikietę pracowników ochrony zdrowia wybiera się do Olsztyna kilkudziesięciu przedstawicieli regionu elbląskiego.

Pod siedzibą Urzędu Wojewódzkiego będą oni przypominać o swoich postulatach. Domagają się natychmiastowego wzrostu wynagrodzeń wszystkich pracowników medycznych o 30 procent, większych pieniędzy na leczenie oraz wyrównania różnic, jakie w wysokości nakładów na ochronę zdrowia w przeliczeniu na jednego mieszkańca występują między poszczególnymi regionami kraju.
     Jak udało nam się ustalić, nie wszystkie placówki otrzymały wiadomość o pikiecie. Nie wiedziały o niej np. szpitale wojskowy w Elblągu i powiatowy w Pasłęku. Pracownicy elbląskiego Szpitala Miejskiego solidaryzują się z postulatami manifestujących, ale nie wezmą udziału w pikiecie. Do Olsztyna nie wybierają się też lekarze ze szpitala w Braniewie, bo - jak usłyszeliśmy - jest ich zbyt mało, aby w takiej sytuacji zabezpieczyć bieżącą opiekę nad pacjentami.
     Na manifestację pojedzie za to ponad dwadzieścia braniewskich pielęgniarek, którego tego dnia mają wolne, oraz około dwudziestu-trzydziestu przedstawicieli elbląskiego Szpitala Wojewódzkiego.
     Pikietę organizują: Warmińsko-Mazurski Komitet Porozumiewawczy Na Rzecz Wzrostu Wynagrodzeń, a także związki zawodowe zrzeszające m.in.: anestezjologów, pracowników diagnostyki medycznej i fizjoterapii czy wreszcie samorząd i związek zawodowy pielęgniarek i położnych.
     
SZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • BadMan Nawiązując do tytułu - nie w naszym. Czeka nas powtórka z Grudziądza? Człowiek - zawał - śmierć. Od przychodni 100m, żaden /żadna/ biały kitel dupy z taboretu nawet nie podniósł. Ot nasza służba zdrowia. Zdrowego stajkowania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2006-05-29)
 • Gdzie tutaj dbanie o dobro pacjenta, o wzrost poziomu usług medycznych? Podwyższać pensje to chcą, ale wprowadzenia Rejestru Usług Medycznych, czy kas fiskalnych do gabinetów prywatnych, żeby ukrucić wszelkie nieprawidłowości, to już nie. A normalni ludzie, zwykli pacjenci czekający na operacje od miesięcy są coraz bardziej zirytowani...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2006-05-29)
 • Tylko zdrowa konkurencja coś tu może pomóc. Może prywatnej służby zdrowia - ale na zdrowych zasadach a może import ze wschodu? Dlaczego ci sami lekarze potrafia lepiej pracować na kontraktach?
 • kasa przyjacielu, kasa i niech Hipokrates schowa swoja przysiege do portfela :)
 • Ja chciałabym zarabiać tyle co lekarze, mam wykształcenie wyższe z zarabiam 720zł i ciekawe gdzie mam strajkować pod domem pracodawcy.....niech nie narzekają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjent(2006-05-30)
 • Proponuję ustawowo ustalić pensje lekarzy na poziomie płacy minimalnej. Jest to w sumie grupa o małym znaczeniu społecznym, lecząca wg. metod zamierzchłych polopiryną i lewatywą. Nikt się u nich nie chce leczyć, te tłumy pod ich gabinetami to wyłącznie sztucznie spędzeni ludzie. W głowę zachodzę dlaczego chcą ich na zachodzie i od razu na starcie proponują im płace 20-tokrotnie większe niż w naszym wspaniałym kraju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czereśniak(2006-05-30)
 • Jak im zle w kraju to wypad na zachod,bo tam ponoc bedzie im lepiej.Tam zobacza jak lekarze pracuja,skończy sie posługiwanie sie pielegniarkami!Tam lekarze sami pobieraja krew,robią zastrzyki itp.Wija z tad tylko prosze oddać nam za pobrana naukę ,bo z naszych pieniedzy sie wykształciliscie!Acha i nie zapomnijcie sie na zachodzie ubezpieczyć bo tam lekarze odpowiadaja za swoje błedy!!!!Inaczej bedziecie na kolanach do nas wracać.W społeczeństwie każda grupa zawodowa jest potrzebna ale ŻADNA nie zachowuje sie tak jak wy!KONOWAŁY!!!!A tak na marginesie to jeszcze nie spotkałam biednego lekarza,to znaczy ze jeszcze do tego kradniecie!?Bo prawie kazdy ma wywalona chałupe i to za 1500zł miesiecznie?!
 • Jak usłyszałam ze Dorn chce was wsadzić w kamasze to troche mnie to zbulwersowało,dzisiaj sama bym was w kamasze wsadziła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawa(2006-05-30)
 • Lekarze= łapówkarze!!!
 • sami lekarzom wpychacie koniaki,koperty,kasę za zwolnienia lekarskie,a piszecie łapówkarze.....sami jesteście zepsuci do szpiku kości
 • biedni Ci lekarze musza na sile brac te wszystkie koniaki i je pic!!!
 • podwyzki dla sredniego personelu medycznego tak dla lekarzy nie dlaczego zapytajmy o to prawnikow skad wziely sie ich fortuny w zawodach prawnik-lekarz wiecie ze nie ma bezrobotnych w tych dwoch zawodach
Reklama