UWAGA!

W kablu TVP Sport?

Telewizja publiczna przygotowuje się do uruchomienia kilku nowych kanałów tematycznych. Jednym z nich ma być TVP Sport. Z zapowiedzi Roberta Korzeniowskiego, szefa sportu w TVP usłyszeliśmy, że to już wkrótce nastąpi. Czy nowa oferta telewizji publicznej znajdzie się w palecie programów oferowanych elblążanom przez oddział kablowej Vectry, jeszcze nie wiadomo.

Dla Roberta Korzeniowskiego, mistrza chodu, długodystansowym wyzwaniem jest sportowy kanał tematyczny. - Sportowy kanał tematyczny będzie jednocześnie anteną zarządzającą sportem i programowaniem sportu w telewizji publicznej - mówi Robert Korzeniowski. - Będziemy obsługiwać największe imprezy sportowe typu finały mistrzostw Polski oraz imprezy światowe z udziałem reprezentantów Polski. Do budowy programu wykorzystany zostanie potencjał regionalnych telewizji, które na co dzień towarzyszą wydarzeniom sportowym w województwach i miastach obsługiwanego regionu. Na pierwszy rzut planujemy nadawanie 15 godzin programu w ciągu doby, a 55 proc. z tego stanowić będą premiery. Do rozruchu przygotowujemy się po wakacjach, a taką realną datą jest początek września. Myślę, że wystartujemy pewnie razem z Tour de Pologne - przypuszcza Robert Korzeniowski.
     Nowy kanał sportowy jest ofertą skierowaną do telewizji kablowych, które za jego emisję muszą zapłacić. Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że gdyńskie kierownictwo kablowej Vectry, mające oddziały w dużych miastach kraju, także w Elblągu, prowadzi w tej sprawie negocjacje cenowe z TVP.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dlaczego w kablówce nie ma TVP KULTURA?
 • Pamiętam te czasy jak Pan Korzeniowski R. "płakał" w mediach jak to nikt nie chce go sponsorować i nie ma pieniędzy dosłownie na nic. Dziś gdy na sporcie osiagnął wiecej niż powinien chce nam zasfundować kanał sportowy z jednym małym ale trzeba za niego zapłacić. Oczywiście kanał sportowy to dobry pomysł ale dlaczego w telewizji publicznej musimy dodatowo za niego płacić. Przecież sport to podstawa dla prawidłowego rozwoju młodego społeczeństwa więc już na starcie zamyka sie dostęp do ogladania sportu głównie przez młodych ludzi. Czyż reklamy które są emitowane w trakcie wszyskich widowisk sportowych nie stanowia określonego dochodu dla TV, który utrzymałby ten kanał sportowy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sporto to zdrowie???????????(2006-07-14)
 • Wogole ktoś wie, ile elblążan ma kablowke?
 • Popieram poprzednią wypowiedź, dlaczego nie ma w Vectrze, TVP Kultura ? Decydenci, nie katujcie nas tylko i wyłącznie medialną papką !!!
 • i za chwile bedzie widac jak taka stacja jak TVP "Sport" nie bedzie brala udzialu w rozmowach o prawach do transmisji np. mistrzostw swiata w pilce, dzieki czemu puszcza tylko polowe meczy
 • Bardzie by sie przydała w Elblągu nowa siec kablowa, ta jest juz tragicznie droga. Bardziej opaca się kupić polsat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Telman(2006-07-16)
Reklama