UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W lesie zabrzmi harfa

Elbląg, W niedzielę w Bażantarni na harfie zagra Carlos Roberto Pena Montoya
W niedzielę w Bażantarni na harfie zagra Carlos Roberto Pena Montoya (fot. nadesłane)

Tradycyjnie już w lipcu i w sierpniu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na Letni Salon Muzyczny. W Bażantarni będzie można posłuchać świetnej muzyki w znakomitym wykonaniu. W najbliższą niedzielę (22 lipca) zagra Carlos Roberto Pena Montoya. Na harfie.

Carlos Roberto Pena Montoya naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 9, a gry na harfie w wieku lat 11 pod kierunkiem pierwszej harfistki Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Kostaryce, prof. Ruth Garita, a następnie pierwszej harfistki Orkiestry Symfonicznej Baltimore, prof. Eileen Mason.
       Przez kilka lat studiował grę na fortepianie na Uniwersytecie Kostaryki w San Jose oraz 2 lata edukację muzyczną na Uniwersytecie Narodowym w Heredii.
       W tym czasie zajmował stanowisko pierwszego harfisty w Zespole Symfonicznym Narodowego Instytutu Muzycznego w Kostaryce oraz w Młodzieżowej Orkiestrze Narodowej Kostaryki.
       Od 5 lat stale mieszka w Europie, a od 2007 w Monachium, gdzie zaczął pobierać lekcje gry na harfie u prof. Helgi Storck.
       W latach 2007-2011 na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu (Austria) ukończył z wyróżnieniem studia I-go stopnia w klasie prof. Helgi Storck.
       W tym czasie wystąpił z kilkoma recitalami np. w „Gläseneer Saal in the Musik Verein” w Wiedniu (2007), w Gasteig Small Concert Hall w Monachium (2009) oraz współpracował z orkiestrami i zespołami symfonicznymi w Niemczech, Austrii, Polsce i Tajlandii.
       Przez 2 lata był stypendystą niemieckiej fundacji „Vössing-Stiftung, a w 2010r. za wybitną grę wygrał stypendium „Hübel-Stipendium” ufundowane przez Uniwersytet Mozarteum w Salzburgu.
       Został wybrany na członka fundacji „Yehudi Menuhin Live Music Now” organizującej koncerty charytatywne.
       Ma też doświadczenie w nauczaniu – uczył gry na harfie na letnich kursach dla kandydatów na studia na Uniwersytecie Mozarteum (2009) oraz uczniów w różnym wieku w Musikschule Teisendorf w Niemczech (2009/2010).
       W 2011r. rozpoczął studia magisterskie w klasie prof. Helgi Storck w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
       Od roku 2012 jest I harfistą Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku.
      
       W programie niedzielnego (22 lipca) koncertu w Bażantarni (muszla koncertowa) m.in.: popularna muzyka celtycka, Alfred Holy, Bernard Andres, Claude Debussy. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu „Coolturalna Starówka”.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama