UWAGA!

W lutym zagraj w brydża

 Elbląg, W lutym zagraj w brydża
fot. mw, arch. PortEl.pl

W poniedziałek, 22 stycznia, dbył się Otwarty Turniej Brydżowy pod hasłem Elbląska Zima 2018 z cyklu Grand Prix Elbląga 2018. W pięciogodzinnej rywalizacji przyjaciół brydża nie mogło zabraknąć reprezentantów Nowakowa: Marka Serdyńskiego i Waldemara Ślesickiego, którzy odegrali dużą rolę w turnieju. W zmaganiach po najcenniejsze laury - miejsce na szczycie podium - sięgnęli w imponującym stylu z wynikiem 72,56 proc., wyprzedzając Jerzego Ratkowskiego i Jerzego Sukowa (Elbląg) 62,85 proc. oraz Bogusława Gierulskiego (Elbląg) i Marka Ratkowskiego (Dziemiany Kaszubskie) - 57,69 proc.

W konkurencji kobiet zwyciężyły Janina Maksymowicz i Janina Ptak (Elbląg), wyprzedzając Annę Dworakowską (Suchacz gmina Tolkmicko) i Iwonę Wierzbicką (Elbląg).
       W turnieju startowało 15 duetów. Zwycięzcy Marek Serdyński i Waldemar Ślesicki - nie zabrakło nam tzw. iskry i woli walki, co było kluczem do sukcesu.
       - Graliśmy na bardzo wysokich obrotach przy odrobinie szczęścia.To jest wielka radość i cieszymy się z tego zwycięstwa. Przytoczę tu staroppolskie przysłowie: "Prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, a jak kończą" - dodaje Waldemar Ślesicki.
       Rozgrywki fazy eliminacyjnej Elbląskiej Ligi Brydżowej dobiegły końca. Team Mytych po zwycięstwie nad Koza Nostrą Sztum powrócił na fotel lidera.
       A oto tabela : 1 . Team Mytych Elbląg 190,75 pkt. 2. Ogrodnicy z Nowakowa - 185,01 pkt. 3.Zamek Elbląska Starówka - 176,40 pkt. 4. Koza Nostra Sztum -171,20 pkt. 5. Yacht Club Jagodnik-Nowa Pasłęka - 117,90 pkt. 6. PIN Protekt (Elbląg Centrum) 110,91 pkt., 7.Women,s Club Regina Elbląg -102,90 pkt., Seniors Sports Club Elbląg 65,00 pkt.
       Wszystkie zespoły wystąpią w fazie play off. Faworytem rozgrywek jest Team Mytych, wielokrotny Mistrz Elbląskiej Ligi Brydżowej
       Elbląskie Sowarzyszenie Brydża Sportowego zaprasza miłośników brydża na II Mityng Brydża z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, który odbędzie się poniedziałek 5 lutego w hotelu przy ul. Kowalskiej 10. Rejestracja uczestników do godziny 16.50 u dyrektora Mityngu - Reginy Wołek. Start o godzinie 17. Sędzią Głównym prestiżowego turnieju będzie Bogusław Gierulski, arcymistrz, licencjonowany sędzia Polskiego Związku Brydża Sportowego. Nie zabraknie wielkich emocji i wspaniałej atmosfery. Zapraszamy serdecznie. 
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama