UWAGA!

W poniedziałki „skarbówka” jest wyjątkowo oblegana

Elbląg, W poniedziałki „skarbówka” jest wyjątkowo oblegana

Za nami trzy miesiące tegorocznej akcji składania PIT-ów, a zatem dobry czas na podsumowanie jej przebiegu.

Do końca marca elbląską „skarbówkę” odwiedziło około 52.000 osób, w tym z rozliczeniem rocznym około 23.000. Największe nasilenie odnotowano pod koniec lutego i w marcu, kiedy to w niektórych dniach swoje rozliczenie roczne osobiście chciało złożyć nawet tysiąc osób. Nadal najpopularniejszym dniem wśród podatników jest poniedziałek i w tym dniu należy spodziewać się największych kolejek.
       Z większości złożonych rozliczeń wynika nadpłata podatku - a złożono ich do tej pory około 44.000 (PIT-36, PIT-36L, PIT-37). W roku ubiegłym, podczas całej akcji zeznań wpłynęło blisko 74.000 zeznań. Największą popularnością wśród ulg cieszy się ulga z tytułu wychowania dzieci, zaraz za nią jest ulga internetowa.
       Zeznania z wykazaną kwotą nadpłaty z reguły są szybciej składane niż zeznania z kwotą „do zapłaty”.
       Przypominamy, że fiskus ma trzy miesiące na realizację zwrotu. W przypadku rozliczeń, z których wynika kwota do zapłaty, na jej uregulowanie mamy czas do końca kwietnia br., czyli swoje rozliczenie można złożyć już dziś, a zobowiązanie uregulować do końca kwietnia 2010.
       Dużym ułatwieniem w tegorocznej akcji, jest możliwość złożenia swojego PIT-a drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, która działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, wypełnić właściwy formularz i podać sześć cech identyfikujących osobę: imię, nazwisko, datę urodzenia, NIP, PESEL i kwotę przychodu z zeznania rocznego za poprzedni rok. Przesłanie zeznania podatkowego przez Internet ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to prosta metoda (szczególnie dla osób rozliczających się indywidualnie), można to zrobić szybko nie wychodząc z domu, a podatnicy składający rozliczenie przez Internet mogą szybciej spodziewać się zwrotu podatku. Jak do tej pory, swój PIT bez kwalifikowanego podpisu do elbląskiej „skarbówki” wysłało 1087 osób (PIT-36, PIT-37, PIT-38).
      
Aneta Szyc, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama