UWAGA!

W poszukiwaniu pracy

 
Elbląg, W poszukiwaniu pracy
(fot. Witold Sadowski)

Oferty pracy w branżach: odzieżowej, metalowej, ale także w ubezpieczeniach, handlu, bankowości. Ponad 60 wystawców - pracodawcy, agencje zatrudnienia, szkoły. Na stoiska z nadzieją zaglądali bezrobotni oraz osoby, które szukają nowego miejsca pracy. Dziś (24 kwietnia) w Centrum Sportowo-Biznesowym odbyły się 15. Targi Pracy.

Zainteresowanie targami ze strony przedsiębiorców jest coraz większe, podobnie, jak osób szukających zatrudnienia. W ubiegłym roku w obu edycjach targi odwiedziło 4 tysiące poszukujących pracy. 
       Dziś stoiska przygotowało ponad 60 wystawców, którzy reprezentowali różne branże m.in.: stolarstwo meblowe, nieruchomości, bankowość, ubezpieczenia, były też oferty pracy dla nauczycieli. Oferty dotyczyły głównie rynku lokalnego, choć agencje zatrudnienia kusiły także pracą m.in. w Holandii czy w Niemczech.
       W targach mogły wziąć udział osoby bezrobotne z Elbląga i regionu. Zainteresowani mogli skorzystać także z porad doradcy zawodowego i psychologa.
       15. Targi Pracy sytuacji na elbląskim rynku pracy raczej nie zmienią, choć może niewielka część odwiedzających je osób znalazła dla siebie jakąś interesującą ofertę.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Za ten cyrk zapłacił PUP wiec nic dziwnego, że PUP w Elblągu nie ma pieniędzy na szkolenia bo marnuje pieniądze na duperele. Proszę popatrzyc na zdjęcie " tłumy" ludzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  PUPoPOdobny(2014-04-24)
 • a czemu taka informacja pojawia sie zawsze po fakcie ??
 • była informacja, wszędzie o tym trąbili, tu też
 • A idźta w piz. .. razem z tym całym miastem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  optymistycznyjózef(2014-04-24)
 • ludzi było full ale te oferty pracy. .. pozostawie bez komentarza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  uczestnik(2014-04-24)
 • Ja jestem ciekaw ile osób po tych pseudo targach dostało pracę ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  mnmgg(2014-04-24)
 • Mnie zastanawia jedna rzecz: skoro to były targi pracy to po co tam rozstawiły swoje stanowiska szkoły i uczelnie ??
 • Jakoś żadnej informacji nie widziałam !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  .....................(2014-04-24)
 • Byłem. Połowa wystawców to szkoły, pozostała większość ubezpieczeniowo - akwizytorska branża ściemniaczy, Avon i oriflamy. A przedstawicielki PUP to już w ogóle żenada.
 • A jakieś większe, albo ciekawe firmy były? Nie mogłam przyjść. A co do szkół, niestety taka prawda, co targi to głównie one sie wystawiają. .. Każdy doskolane wie, o co im chodzi, manią głowe - zrób studia, dobry kierunek a znajdziesz pracę. Tyle ze są ludzie po studiach [z wiedzą] i ci co robili je dla papierka [zdac jest nie problem, płacisz masz!]. Nie dziwię się, ze teraz pracodawcy nie zwracaja większej uwagi na studia. Wracając do tematu, jak się chce to sie prace znajdzie, jednak jest małe ale, na elbląskim rynku główne oferty to - praca na czarno, praca na pełen etat [ale śmieciowa umowa], albo staże. ..
 • Za Wirtualną Polską" dane GUS " Najwyższa stopa bezrobocia, utrzymywała się nadal w województwach: warmińsko-mazurskim (21,5%) " , " Najwyższą stopę napływu bezrobotnych do urzędów pracy marcu 2014 r. zanotowano w województwach: warmińsko-mazurskim " czyli, też w Elblągu. Drugim pod względem wielkości mieście województwa. Więc od 9 miesięcy nic się nie zmieniło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  UszatekzPO(2014-04-24)
 • Żeby nie było pusto; -)
Reklama