UWAGA!

W PWSZ - Dzień Boloński

W czwartek 1 czerwca o godz. 9 w sali audytoryjnej Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 22 odbędzie się spotkanie z promotorami Procesu Bolońskiego w ramach Dnia Bolońskiego.

Spotkanie będzie poświęcone idei Procesu Bolońskiego - systemowi kształcenia wyższego oraz systemowi punktów kredytowych (ECTS). Głównym organizatorem spotkania jest promotor Systemu Bolońskiego dr Tomasz Saryusz-Wolski, dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej.
     Odmienność „bolońskiego” systemu kształcenia polega, najogólniej mówiąc, na tym, że standardy kształcenia wymieniają kompetencje, które musi zdobyć student, natomiast nie wymieniają przedmiotów. Proces kształcenia ustawiony jest tak, żeby wykształcenie, które zdobędzie student, „pasowało” do systemu obowiązującego w Europie. System kształcenia jest trójstopniowy. Pierwszy stopień to licencjat (lub nauczyciel), drugi to stopień magisterski (ale student może zmienić kierunek studiów, nie musi to być ten sam kierunek, z którego uzyskał tytuł licencjata), wreszcie trzeci stopień to studia doktoranckie.
     Dzień Boloński w PWSZ w Elblągu rozpocznie się o godz. 9 w sali audytoryjnej Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 22.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • na mój rozum to nic nowego, tak u nas jest od jakiegoś czasu. Lubię sos boloński.
  • tak jest? to chyba żyjesz w innym kraju niż ja, bo u mnie w Polsce nie liczą się kompetencje jakie zdobywa student, tylko zaliczenie przedmiotu, które nie jest odzwiercieleniem umiejętności studenta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    exstudent(2006-05-31)
Reklama