UWAGA!

W rocznicę powstania

1 sierpnia w Elblągu odbywać się będą obchody 59 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 przy Pomniku Armii Krajowej. W tym samym czasie zostaną włączone syreny alarmowe.

Organizatorem obchodów rocznicowych jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Elblągu.
     - Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 przy Pomniku Armii Krajowej, gdzie złożymy wieńce i kwiaty i oddamy hołd bohaterom, którzy polegli w walce o wolną Polskę – mówi Marian Dmowski, prezes Związku. – Godzinę później przy Krzyżu w parku Traugutta ksiądz biskup Józef Wysocki odprawi polową mszę świętą.
     Patronat honorowy nad uroczystościami rocznicowymi objął prezydent Elbląga oraz dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jestem młodym człowiekiem przed trzydziestką i oddaję cześć tym co polegli za wolność naszej Ojczyzny, wolność tą prawdziwą i szczerą. Żal tylko tych co zostali skazani na śmierć nie tylko przez hitlerowców ale i przez stojące na drugim brzegu Wisły wojska Armii Czerwonej. Był to ostatni krzyk wolnej Polski przed potopem komunizmu i hitleryzmu. Mam nadzieję , że jest wiele młodych osób które kultywują pamięć o Polskich Bohaterach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  filozof(2003-07-28)
 • Szkoda,że ta impreza bedzie taka napuszona!!! Mamy w Elblagu mlodych ludzi z teatru Al;ter Ego, którzy grają spektakl (PRZEPIĘKNY!!!) złozony z tekstów powstańczych Anny Świrszczyńskiej. Szkoda ogromna, że ich nie poproszono o zagranie tego spektaklu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stokrota(2003-07-29)
Reklama