UWAGA!

W rytmie czerwonych serc

 Elbląg, W rytmie czerwonych serc
fot. AD

Siema! Od rana Elbląg bije rytmem serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach widać wolontariuszy, zbiórki odbywają się w wielu miejscach Elbląga, m.in. w licznych sztabikach na terenie miasta. Zobacz ZS nr 2 i SP nr 21.

Od tygodnia ponad 30 lokalnych sztabików kwestuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również i dziś elbląskie placówki zbierają pieniądze dla maluchów i seniorów, odbywają się kwesty i licytacje, często w otoczeniu licznych atrakcji. Wśród kwestujących znalazł się m.in. Zespół Szkół nr 25 przy ul. Wyżynnej, gdzie licytowano m.in. piłkę ręczną drużyny KS Meble Wójcik, prace plastyczne, książkę z podpisem Kazika Staszewskiego, karnety na siłownię czy na usługi w pralni chemicznej, a także kalendarz portElu na rok 2013. Odbyły się m.in. występy muzyczne i taneczne uczniów, recital absolwentów, pokaz karate w wykonaniu mistrza karate Tomasz Kundzicza, a przede wszystkim specjalne przedstawienie teatralne.
       – Już drugi rok wystawiamy przedstawienie, w którym w rolę aktorów wcielają się nauczyciele. W zeszłym roku cieszyło się to dużą popularnością, w tym roku także. Co roku organizujemy sztabik, cieszy się on dużym powodzeniem. Przychodzą uczniowie, ich rodzice, zaprzyjaźnione przedszkola, okoliczni mieszkańcy – opowiada Katarzyna Drewniak z Zespołu Szkół nr 2. – Uważam, że tegoroczny pomysł zbierania pieniędzy również dla seniorów jest bardzo fajny. Nie powinniśmy zapominać o osobach, które wiele wniosły dla nas wszystkich, a przy okazji możemy im pomóc.
       Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zbyszka Godlewskiego, gdzie również wiele się działo, była kawiarenka z ciastem, można było kupić świeży, pachnący chleb. Ponadto odbywał się kiermasz książek czy loteria fantowa, a także pokazy taneczne i wokalne w wykonaniu uczniów. Również i tam wystawiono wyjątkowe przedstawienie, gdzie nauczyciele wcielili się w rolę aktorów, rozegrano także mecz piłki siatkowej - nauczyciele kontra dzieci. 
       – Mamy bardzo wiele rzeczy, m.in. kubeczek, koszulkę, mamy kalendarze, książkę z Urzędu Miejskiego z podpisami naszych władz, koszulkę pana Piotra Wadeckiego, bidony, które wykorzystywał podczas zdobywania swoich trofeów, jest także koszulka piłkarek elbląskiego Startu oraz kalendarze i plakaty z Teatru im. Sewruka, są torby i obraz z Uniwersytetu III Wieku – wyliczała podczas Orkiestrowego Grania Monika Dwojakowska ze Szkoły Podstawowej nr 21. – Dzieci są bardzo ważne, ale o osoby starsze również trzeba dbać. W końcu one także o nas dbały, jest to także dobra lekcja dla dzieci, aby im pokazać, że warto wspierać starsze osoby, które nie zawsze mają pieniędzy na leczenie czy zakup leków. Myślę, że ta akcja jest bardzo dobrze przemyślana. 
       Z Orkiestrą gra także elbląskie Muzeum wraz z Elbląskim Forum Odtwórców Historycznych oraz Fundacją na Rzecz Warmii i Mazur. Atrakcji jest wiele, a swoje podwoje Muzeum ma otwarte do godz. 15. Są historyczne gry, przebrania, które można przymierzyć, odbędzie się także koncert grupy wokalnej najmłodszych.

 


       – Zrobiliśmy dzisiaj taką wersję pn. „Przystanek w Muzeum”, gdzie można przyjść przed tą główną częścią, posiedzieć, przenieść się w przeszłość. Wspólnie się bawimy, maluszki śpiewają dla innych maluszków, odtwórcy historyczni robią pokazy dawnego rycerstwa, zachowań, pokazy broni i fechtunku, można zrobić sobie herbatkę i poprzebierać się w różne stroje, każdy może przyjść i przenieść się w przeszłość – opowiada Tomasz Gliniecki z elbląskiego Muzuem. – Myślę, że tegoroczne granie dla seniorów to krok do przodu. Fajnie, że ktoś to zauważył, że nie tylko młodzi ludzie i noworodki, od których wszystko się zaczęło. Myślę, że rozszerzanie pomysłów i pokazywanie innych problemów, a przez to też zbieranie pieniędzy ma swój cel.
       Gra m.in. elbląskie lodowisko, z którego można będzie skorzystać od 14.30 do 16 za przysłowiowy „wrzut do puchy”, od rana rozstawiana jest scena na koncerty zaplanowane po południu. Dzieje się ! Szczegółowa lista sztabików znajduje się na stronie elbląskiego sztabu WOŚP, wciąż można licytować przedmioty wystawione na aukcję.
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dalej nie wiem, czy to pisowska, czy powska orkiestra, inaczej nie dam kasy !!!!!
 • Tomasza Ku"N"dzicza! Błąd poprawcie. Nie ma już też zespołu piłki ręcznej "Techtrans".
 • Dziękuję szanownemu Czytelnikowi o pseudonimie "posko" za czujne oko :) poprawione. mw
 • Myślałem, że po PZPR mamy dość partii. Ale "!!!!" chętnie da na partię, ale nie na dzieci lub seniorów. Durniów nie brakuje. .. .
 • Ja proponowałbym żeby za tą kase wybudować dobrą i nowoczesną klinike eutanazyjną. Na taki cel nie poskąpie grosza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nicolas(2013-01-13)
 • Nicolas po co budować klinikę ja za tak głupie pisani zrobię ci eutanazję za darmo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kostucha(2013-01-13)
 • nicolas z takim podejściem do życia zutylizuj się chłopie, im szybciej tym lepiej dla wszystkich
 • Nie obrażajcie swojego guru bo on wie lepiej od was.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nicolas(2013-01-13)
 • WOŚP zawsze kuła w oczy kler i ich klakierów czyli głównie PiS. No bo jak to? Robia coś, ale nie na chwałę bożą( czyt dla pasibrzuchów w czarnych kieckach) tylko ot tak po prostu żeby zrobic cos dobrego dla innych potrzebujących. Dla kleru i PiSu do nie do pomyslenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bumbum(2013-01-13)
 • Popieram z całego serca. Kler to pasibrzuchy. Natomiast eutanazja i ćpanie i chlanie po woodstockach organizowanych za procent z puszek to też nic dobrego i to bardzo delikatnie mówiąc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nicolas(2013-01-13)
 • Wspiera staruszków, wcześniej dzieci a tak naprawdę to tylko kolejny propagandysta Platfusów, dlatego ma wsparcie policji, straży, wojska, urzędów, mediów etc. A Platfusy już niszczą np. Centrum Zdrowia Dziecka i np. popierają idee eutanazji. WOŚP to >ŻAL. pl< jak głupków można zamieniać we frajerów. Ja osobiście wspieram Caritas ponieważ mimo nagonki na kościół nie mają czego się czepić, znaczy jest spoko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  saddam(2013-01-13)
 • Zgadzam się z przedmówca z jednym wyjatkiem. Caritas w niczym nie jest lepszy od WOSP i najchetniej uprawia dobroczynność cudzym kosztem np. wielkich dotacji z państwa i samorzadu terytorialnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nicolas(2013-01-13)
Reklama