UWAGA!

W sieci: Polski konsulat

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie posiada własną stronę internetową. Została ona przygotowana zgodnie ze schematem i założeniami polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Strona jest dość przejrzysta i posiada oszczędną szatę graficzną. Przygotowana została w dwóch wersjach językowych. W wersji rosyjskiej, przeznaczonej dla obywateli Federacji Rosyjskiej, zamieszczono przede wszystkim podstawowe informacje szczegółowe związane z procesem uzyskiwania polskiej wizy. W przejrzysty sposób podane są informacje konsularne, na bieżąco aktualizowane. Rosyjskojęzyczny czytelnik może zapoznać się z aktualnymi informacjami dotyczącymi pracy polskiego konsulatu. Wśród nich jest repertuar polskich filmów wyświetlanych w konsulacie, a także zapowiedzi organizowanych prelekcjach dotyczących polskiej kultury i historii. Można otworzyć też mapę Polski, na której zaznaczono najważniejsze miasta, w tym wszystkie byłe stolice zlikwidowanych województw.
     Polskich obywateli, którzy zamierzają udać się na teren obwodu kaliningradzkiego może zainteresować informacja dotycząca opieki konsularnej, na jąka mogą liczyć w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów. Na stronie zamieszczono adresy wszystkich polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz linki do najważniejszych stron tego rodzaju w Polsce. Adres strony internetowej Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie: www.polkon-kaliningrad.ru.
MUR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Adres korespondencyjny kaliningradzkiego konsulatu: Braniewo, skrytka pocztowa 20?
  • Rwel-Ty chyba musisz się leczyć-możesz bez skierowania...
  • IQ49 - rozumiem, że to trudne, ale spróbuj ~ www.polkon-kaliningrad.ru i czytaj od lewej strony w dół i idź na powietrze, to się spotkamy...
  • Ci polscy przedstawiciele, tyle tam moga co inni wyslani na Kube, do Korei, Bialorusi czy Czarnej Afryki! Komu oni tam pomogli, zresta jakby to mieli zrobic? Kto sie z nimi tam liczy? Chyba Mankut? Zwykla piana, podobnie do rewlowegozaiteresowania adresem korespondencyjnym. No ale, rwel, stary lis , zapomina widac powoli znajomosc cyrylicy i chce ja koniecznie przecwiczyc adresujac koperty. Pisz, rwel, na Berdyczow....cyrylica, cyrylica...
  • Rwel-czy Ty wiesz o co Ci się rozchodzi?
Reklama