UWAGA!

W Tolkmicku będzie targowisko

 
Elbląg, Targowisko kosztowało trzy miliony złotych
Targowisko kosztowało trzy miliony złotych (fot. nadesłane)

W Tolkmicku w lipcu zostanie otwarte nowe targowisko. Ma prawie hektar powierzchni, cztery pawilony handlowe o powierzchni 40 metrów kw. każdy oraz kilkadziesiąt stoisk ze stołami i zadaszeniem. Kosztowało 1,7 miliona złotych, z czego milion pochodził z funduszy unijnych.

Targowisko jest w pełni utwardzone, wyposażone w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, deszczową, oświetlenie, stacjonarne sanitariaty. Czynne będzie od 1 lipca od poniedziałku do soboty w godzinach 6-14. Władze gminy chcą ustalić jedynie symboliczną opłatę targową. W lipcu będzie można handlować bezpłatnie, bezpłatne są też miejsca parkingowe.
       - Targowisko może stać się szansą dla lokalnych wytwórców a także ożywić gospodarcze życie miasta i gminy. Swoje miejsce znajdą tu zapewne przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mogli handlować – mówi Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. - Jest to też szansa rynku zbytu dla niedużych gospodarstw, producentów produktów regionalnych i innych handlowców. Stworzone zostało ładne miejsce oraz przyjazne warunki zarówno dla klientów jak i kupców.
       Oficjalne otwarcie targowiska odbędzie się 2 lipca o godz. 10.
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama