UWAGA!

W TP SA chcą strajku

Zdecydowana większość załogi zakładu Telekomunikacji Polskiej SA w Elblągu opowiedziała się w referendum za strajkiem. W głosowaniu wzięła udział ponad połowa z 390 zatrudnionych. Tylko 9 procent głosów było przeciwko strajkowi.

Komitet Strajkowy jeszcze nie podjął żadnych decyzji dotyczących dalszych kroków i formy ewentualnego protestu. Decyzje na ten temat poznamy być może już jutro.
     Przypomnijmy, pracownicy Telekomunikacji Polskiej SA sprzeciwiają się zapowiadanej przez zarząd spółki w Warszawie transformacji firmy i zwolnieniom.
     Wg informacji Marka Kwiatkowskiego, szefa zakładowej Solidarności, do końca 2003 roku w okręgu telekomunikacyjnym Elblągu może stracić pracę nawet połowa z około 400 zatrudnionych. Michał Potocki, rzecznik prasowy TP SA powiedział, że restrukturyzacja jest konieczna, bo należy dostosować wielkość zatrudnienia do ilości klientów, co w efekcie powinno przynieść firmie oszczędności.
     
     Zobacz także: "TP SA: Referendum strajkowe"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Strajk bedzie polegał na nienaliczaniu rachunków za roznowy, :--)
  • Dzisiaj przypada druga rocznica konsultacji społecznych w sprawie przynależności Elbląga do województwa pomorskiego. Dlaczego z tej okazji nie ma choćby żadnej wzmianki w jakiejkolwiek elbląskiej gazecie, w tym w PortElu? Czyżby już wszyscy o tym zapomnieli i przestało to kogokolwiek interesować? Czy wynik wyborczy jest tego potwierdzeniem - zwyciężyli zdecydowani zwolennicy Olsztyna: Dziewałtowski, Mańkut i Muller a przegrali z kretesem zwolennicy Gdańska: Kempiński i Rembelski.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Grajdołek(2001-10-10)
Reklama