UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W Galerii Pro Arte Pax 15 października o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy „Wokół Encyklik” prezentującej twórczość Doroty i Katarzyny Sawickiej.
      
       Spektakl Wrocławskiego Teatru dla Dzieci „Piotruś Pan i piraci” będzie można zobaczyć na dużej sali kina „Światowid” w środę, 17 października, o godz. 9.30 i 11.30.
      
       Galeria ZUM zaprasza 17 października (środa) o godz. 18 na wernisaż wystawy fotografii artystycznej Henryka Pietkiewicza pt. Portrety.
      
       17 października (środa) o godz. 19.30 w Mimozie posłuchać można utworów Starego Dobrego Małżeństwa w wykonaniu Irka Pietronia. Wstęp 10 zł.
      
       Kawiarnia Wyspa Skarbów zaprasza na koncert zespołu The Best, który odbędzie się w piątek, 19 października. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.
      
       W dniach 19-21 października na hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu trwać będzie Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Bilety są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
      
       W Bibliotece Elbląskiej obejrzeć można pofestiwalowe filmy 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. 19 października, godz. 18 w programie: Krakowiaczek ci ja…, Tomasz Magierski, Polska/USA, 2011; Lawnswood Gardens, Paweł Kuczyński, Polska, 2011. Wstęp wolny.
      
       W piątek, 19 października zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej młodzież gimnazjalną na warsztaty tworzenia komiksów, które poprowadzi Jacek Frąś. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają również materiały do zajęć. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
      
       MDK zaprasza do Galerii Na Wyspie na wystawę prac wychowanek młodzieżowej pracowni plastycznej: Adrianny Brzozowskiej, Anny Gawron, Aleksandry Józefów i Marty Tyszkowskiej;
      
       W CES Światowid dostępne są: wystawa, przygotowana wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w PRL w latach 1945–1989 oraz wystawa malarstwa Justyny Grzebieniowskiej.
      
       W Galerii El trwa indywidualna wystawa Janusza Kapusty pt. Między sztuką a matematyką.
      
       W Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu trwa wystawa fotografii Ireny Bykowskiej.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)