UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Rodziny Nalazków zaprasza we wtorek, 23 października o godz. 17 rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym na spotkanie w ramach cyklu „Bajkowa wyspa”. Odbędzie się głośne czytanie książeczki „Flipek szuka mamy” Wandy Chotomskiej i wspólne jesienne zabawy. Wstęp wolny.
      
       Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza na październikowe zajęcia z decoupage’u, podczas których będzie można nauczyć się techniki dwuskładnikowej ozdabiania przedmiotów. Terminy spotkań: 23 października (wtorek), godz. 16.30 - lustro w drewnianej ramie (koszt: 55 zł); 24 października (środa), godz. 16.30 - zegar (koszt: 55 zł).
      
       Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę, 24 października o godz. 16.30 na spotkanie „Klubu Dojrzałego Czytelnika". Podczas spotkania Edyta Drzewiecka opowie o quillingu – popularnej technice plastycznej. Techniką tą będzie można również własnoręcznie przygotować kartkę. Wstęp wolny.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 25 października o godz. 18 na wernisaż wystawy Zbigniewa Książkiewicza „Sen o lataniu”.
      
       Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza w czwartek 25 października o godz. 17 na kolejne Spotkanie z Arcydziełem, tym razem poświęcone postaci Henryka Nitschmanna w kontekście XIX-wiecznej sztuki epistolarnej. Natomiast w piątek 26 października o godz. 17 w Sali Audiowizualnej odbędzie się spotkanie z gdańskim pisarzem, autorem głośnego „Weisera Dawidka” - Pawłem Huelle. Spotkanie poprowadzi gdańszczanka Barbara Piórkowska – poetka, pisarka i performerka. Na oba spotkania wstęp wolny.
      
       W piątek, 26 października w sali kinowej CSE „Światowid” odbędą się prezentacje artystyczne pn. „Ekologicznie z Korczakiem”, na których od godz. 9 będzie można podziwiać młodych artystów i ich interpretację dzieł, słów i myśli Janusza Korczaka.
      
       Również 26 października, w godz. 15 - 18 w Ratuszu Staromiejskim, w ramach odskoczni od poważnych kwestii poruszanych na Elbląskim Kongresie Kultury, odbędzie się akcja Zaskocz. Ci, którym uda się skoczyć na skakance ponad 50 razy wygrywają wejściówki na imprezy kulturalne.
      
       MDK zaprasza do Galerii Na Wyspie na wystawę prac wychowanek młodzieżowej pracowni plastycznej: Adrianny Brzozowskiej, Anny Gawron, Aleksandry Józefów i Marty Tyszkowskiej;
      
       W CSE Światowid dostępne są: wystawa, przygotowana wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w PRL w latach 1945–1989 oraz wystawa malarstwa Justyny Grzebieniowskiej.
      
       W Galerii El trwa indywidualna wystawa Janusza Kapusty pt. Między sztuką a matematyką.
      
       Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu odbywa się wystawa fotografii Ireny Bykowskiej.
      
       W Galerii Pro Arte Pax od 15 do 30 października trwać będzie wystawa „Wokół Encyklik” prezentująca twórczość Doroty i Katarzyny Sawickiej. Cechą wspólną ich twórczości jest podjęta tematyka religii chrześcijańskiej.
      
       Galeria ZUM zaprasza na wystawę fotografii artystycznej Henryka Pietkiewicza pt. Portrety. Wystawa czynna do końca listopada w godzinach pracy Galerii ZUM.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama