UWAGA!

W Zakopanem nieważne

 
Elbląg, W Zakopanem nieważne

Wczorajsze (13 stycznia) referendum w sprawie odwołania burmistrza Zakopanego jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. W sumie spośród 62 referendów gminnych w sprawie odwołania władz, przeprowadzonych w tej kadencji samorządu, ważnych było tylko siedem.

W tej kadencji samorządu w całym kraju odbyło się już 62 referendów w sprawie odwołania władz gminnych. Spośród nich tylko siedem zakończyło się odwołaniem władz: w gminie Lewin Kłodzki (woj. dolnośląskie), Raciąrzu (woj. mazowieckie), gminach Wizajny i Nowinka (woj. podlaskie), w Kłodawie (woj. wielkopolskie) oraz w dwóch większych miastach: Bytomiu (woj. śląskie) i Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie).
       Powodem nieważności pozostałych zawsze była zbyt niska frekwencja – biorą w nich udział wyłącznie zwolennicy odwołania władz, a jest ich zbyt mało.
       Najwięcej referendów – po dziewięć – przeprowadzono dotąd w województwach dolnośląskim i śląskim. Ani jednego referendum nie było jeszcze w woj. kujawsko-pomorskim. Miasta, które mają za sobą referenda w sprawie odwołania władz, to m.in. Wałbrzych, Kłodzko, Bielawa, Gliwice, Ruda Śląska, Krosno Odrzańskie, Skwierzyna, Warka, Słupsk, Bytów, Łeba, Starogard Gdański, Starachowice i wczoraj Zakopane. Wszędzie tam referenda były nieważnie z powodu niskiej frekwencji. Udało się odwołać władze w Bytomiu i Ostródzie.
       W Elblągu inicjatorzy referendum muszą złożyć listy z 10 tysiącami podpisów poparcia najpóźniej w sobotę 26 stycznia.
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co mnie Zakopane
 • A a Łodzi, brakuje kotów, czemu o tym nie piszecie ?
 • Przekaz dla ludzi, nie idźcie na wybory bo i tak frekwencji nie będzie. Zobaczcie tyle zachodu a im nie udało się odwołać i tu też się nie uda. Art pewnie napisany pod wpływem kogoś z UM.
 • więc my pójdźmy na wybory :)
 • dlatego my pójdziemy!!! U nas będzie ważne:) Ile podpisów ma grupa referendalna???
 • dlatego my pójdziemy!!! U nas będzie ważne:) Ile podpisów ma grupa referendalna???
 • ooo widać że PORTEL działa na rzecz Urzędu Miasta, zaczyna wojnę psychologiczną z mieszkańcami. Nie zauważa że jak ludzie przestana wchodzić to i nie będzie pieniędzy z reklam.
 • Zakopane to miasto typowo turystyczne, ni jak ma sie do naszego. Tam ludzie boja się zmian, bo mogą przestać zarabiać dudki, Elbląg nie jest takim miastem u nas zmiany nie wpłyne na ludzi którzy zajmują się turystyka. Tam mieszka 27 tyś ludzi tylko. Dziwie się dlaczego taki artykuł a nie np z Bytomia bo tam odwołali prezydenta i rade miejska. "W trakcie referendum mieszkańcy Bytomia odwołali prezydenta miasta Piotra Koja (PO) oraz Radę Miejską - poinformował wiceprzewodniczący miejskiej komisji referendalnej w Bytomiu Maciej Bartków. Za odwołaniem prezydenta Piotra Koja głosowało 28 154 mieszkańców Bytomia, przeciwko było 771. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Klops_maksymalny(2013-01-14)
 • NO, "WY"pójdziecie. My, normalni, nie.
 • Myślę, że w Rozkopanem referendum też się nie uda
 • Tam mieszka 27 tys a za było 28 tys - normalnie cud rozmnożenia :):) Grupa ma ile podpisów - za mało:):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ruch KALPOTKA(2013-01-14)
 • A w Ostródzie ważne. Im się udało i odwołali Burmistrza
Reklama