UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmia i Mazury na festiwalu w Brukseli

Dziś (8 czerwca) rozpoczął się X Festiwal Filmowy w Brukseli. Od dwóch lat z inicjatywy Danuty Hubner, posłanki do Parlamentu Europejskiego i przewodniczącej Komisji Rozwoju Regionalnego, w ramach festiwalu organizowany jest wieczór polski. W tej edycji zostaną pokazane dwa filmy: „Wymyk” Grega Zglińskiego i „Róża” Wojciecha Smarzowskiego.

- Ze względu na tematykę filmu „Róża” zostaliśmy zaproszeni od współorganizacji dnia polskiego podczas festiwalu – mówi Anna Wasilewska, członek zarządu województwa. – To dla nas wyróżnienie, bo festiwal odbywa się w Centrum Flagey, bardzo prestiżowym miejscu, w którym odbywają się wyjątkowe wydarzenia artystyczne.
       Na polski wieczór (10 czerwca) zostali zaproszeni także artyści, reżyser „Róży” Wojciech Smarzowski i odtwórcy głównych ról – Agata Kulesza i Marcin Dorociński.
       - Film opowiada o okrutnym losie Mazurów po drugiej wojnie światowej, o ludziach, których już prawie nie ma, a którym tak wiele zawdzięczamy, my, współcześni mieszkańcy Warmii i Mazur – dodaje Anna Wasilewska. - Szanujemy dziedzictwo historyczne i kulturowe, lecz patrzymy w przyszłość, z nadzieją, dumą i odpowiedzialnością za rozwój regionu, który pięknieje także dzięki przynależności Polski do Wspólnoty Europejskiej. Gości festiwalu chcemy zachęcić, by przejechali do nas, porównać historię ze współczesnością i doświadczyć tego piękna osobiście. Dlatego festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotogramów – Warmia i Mazury w czterech porach roku.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama