UWAGA!

Warsztaty muzyczne w Mjazzdze

 Elbląg, Warsztaty muzyczne w Mjazzdze

W każdy czwartek czerwca w Mjazzdze odbywać się będą warsztaty gry na didgeridoo. Zajęcia poprowadzi elbląski dziennikarz Krzysztof Jaworski: - Warsztaty są całkowicie darmowe, prowadzone nieprofesjonalnie, za to skutecznie i ze sporą dawką zabawy.

W programie każdego kolejnego spotkania: co to takiego didgeridoo i z czym to się je, tech­niki roz­grzewki przy­go­towu­jącej do gry na instrumencie,  wydoby­wa­nia pod­sta­wowego dźwięku, mod­u­lowanie dźwięku, ćwiczenia, porady, wskazówki.
       Na zajęcia przygotowano kilkanaście drewnianych didgeridoo. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazje potrenować i spróbować gry na prawdzi­wym digderidoo. Warsztaty skierowane są do nowicjuszy. Pozwolą opanować podstawy gry na tym wyjątkowym instrumencie i, być może, technikę oddechu cyrkulacyjnego, pozwalającego grać bez przerwy przez dłuższy czas. Warsztaty są całkowicie bezpłatne a prowadzący nie gryzie (no chyba że się, w język, gdy uczniowie nie czynią postępów).
       Odbywać się będą w każdy czwartek czerwca ( jeżeli będzie zainteresowanie, także w lipcu), od godz. 18 do 19 w klubie Mjazzga na elbląskiej Starówce (róg ulic Stary Rynek-Kowalska).
      
       ***
       Didgeridoo – instrument dęty australijskich aborygenów. Długi, wydrążony w środku kij. Jeżeli potrafimy weń odpowiednio dmuchać, wydaje bardzo charakterystyczny, melodyjny pomruk. Jeżeli poznamy techniki oddechu cyrkulacyjnego, a na warsztatach poznamy, możemy buczeć godzinami, bez przerwy. Dla ciekawskich, nazwa pochodzi nie z języka rdzennych mieszkańców Australii, a z irlandzkiego określenia "Dudaire Dubh" znaczącego dosłownie "czarny trębacz".
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)