UWAGA!

Warsztaty o Mierzei

W piątek 16 czerwca w Piaskach na Mierzei Wiślanej rozpoczną się tygodniowe, polsko-rosyjskie warsztaty studentów poświęcone turystyce.

Warsztaty potrwają do 22 czerwca, wezmą w nich udział studenci ochrony środowiska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz studenci z Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego. Są realizowane w ramach projektu Phare „Walory przyrodniczo-krajobrazowe Mierzei Wiślanej (ros. Vislenskaja Kosa) a turystyka w regionie Morza Bałtyckiego”.
     - Studenci przeprowadzą badania środowiskowe w celu ustalenia wpływu ruchu turystycznego na ekosystem przybrzeżny, a w szczególności unikatowy obszar wydmowy Mierzei Wiślanej - informuje Maja Brzeska z Biura Rektora PWSZ. - Wyniki badań, spostrzeżenia, zagrożenia i propozycje rozwiązań prowadzących do zrównoważonego rozwoju obszaru Mierzei Wiślanej zostaną przedstawione przez uczestników warsztatów na konferencji z udziałem zaproszonych urzędników i przedstawicieli regionalnych instytucji badawczych.
     Projekt „Walory przyrodniczo-krajobrazowe Mierzei Wiślanej (Vislienskaja Kosa) w regionie Morza Bałtyckiego” jest realizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu i Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny w ramach Programu Współpracy Przygranicznej Phare. Jego wartość to ponad 10 tys. euro. Jest efektem tegorocznych wiosennych warsztatów polsko-rosyjskich „Ryby w Zalewie Wiślanym” oraz seminarium dotyczącego kierunków badań przyrodniczych i współpracy w regionie. Z realizacji projektu skorzystają urzędnicy gmin nadmorskich i nadzalewowych oraz środowisko naukowe regionalnych uczelni, zajmujące się problemem zrównoważonego rozwoju na obszarach nadmorskich.
     - Celem projektu jest zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia współpracy przygranicznej w zakresie ochrony dóbr przyrodniczych regionu a w szczególności Mierzei Wiślanej oraz stworzenie podstaw wspólnego, transgranicznego programu badawczego obszaru intensywnie eksploatowanego turystycznie - dodaje Maja Brzeska.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama