UWAGA!

Warsztaty w Światowidzie

W sobotę 16 sierpnia rusza Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. Do 25 sierpnia w „Światowidzie” trwać będą się interdyscyplinarne warsztaty artystyczne dla niepełnosprawnej młodzieży.

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid prowadzi program edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Warsztaty w Światowidzie będą miały charakter integracyjny - w skład 30-osobowej grupy wchodzą osoby niepełnosprawne, ich sprawni rówieśnicy i wolontariusze - młodzież z elbląskich szkół średnich oraz studenci.
     - Od kilkunastu lat realizujemy szeroki program rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych poprzez arteterapię – mówi koordynatorka programu Teresa Miłoszewska.
     Terapia przez sztukę może dostarczyć im środków pozwalających uporządkować, wyrazić i zrozumieć własne emocje, odreagować w społecznie akceptowany sposób nadmierne napięcie emocjonalne. Uczestnictwo w różnorodnych formach twórczości oraz w szeroko rozumianym życiu społecznym zapobiega marginalizacji społecznej tej grupy młodych ludzi.
     - Program pn. "Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej" jest realizowany od trzech lat - dodaje Justyna Kozłowska, rzeczniczka prasowa Centrum. - W większości proponowanych przez nas form zajęć mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne niezależnie od wieku, sprawności intelektualnej czy dysfunkcji fizycznych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, uczestniczyć w nim będzie niepełnosprawna młodzież z Dziecięcej Młodzieżowej Organizacji Inwalidów "Maria" w Kaliningradzie.
     W tygodniowym programie zaplanowano zajęcia ogólnoplastyczne, ceramiczne, teatralne, taneczne, fotograficzne i krajoznawcze. Uczestnicy warsztatów odwiedzą również elbląskie placówki kultury m.in. Muzeum i Centrum Sztuki Galeria El. Szczególną wagę organizatorzy przywiązują do zajęć z historii i kultury naszego miasta i regionu. Przewidziano zwiedzanie Starego Miasta, Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska oraz Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, a na zakończenie – konkurs wiedzy o regionie.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A dla normalnych ludzi to nic nie organizuja... ;/ a my tu z nudow umieramy...1,5 miesiaca wakacji jeszcze a tu nic sie nie dzieje...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ja to ja(2003-08-17)
  • Organizują, organizują. Normalni potrafią czytać, mogą też zajrzeć do Światowida i innych placówek kulturalnych osobiście. - Kto szuka ten znajdzie.
Reklama