UWAGA!

Warto być dobrym w SP 18

 Elbląg, Warto być dobrym w SP 18

Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu brała udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.

Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS. Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Głównym elementem I edycji akcji był konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadziła samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS. Od początku semestru dzieci konkurowały, realizując dobre uczynki w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower.
       – Od momentu ogłoszenia akcji w szkole dzieci przystąpiły do realizacji dobrych uczynków. Uczniowie złożyli zobowiązania, że nie tylko je podejmą, ale również zrealizują i opowiedzą swoim kolegom w klasie, jak przebiegła ich realizacja. Tak też się stało. Dzieci w maju opowiadały o swojej pomocy drugiemu człowiekowi, jak zaangażowały się w życie klasy i szkoły i co robiły dla świata, naszego miasta. Każda klasa wybrała swojego przedstawiciela, swoją osobę mogącą być przykładem dla innych. I dziś to oni stanęli po odbiór nagrody głównej  roweru. Ania Mienicka - koordynatorka działań wolontariatu w naszej szkole zamieszała w kuli losującej i wyciągnęła nazwisko szczęśliwcy - została nim Ewelinka Małkowska z klasy IV b – mówi Anna Mienicka.
       Zapraszamy do obejrzenia filmu z podsumowania akcji w SP 18.
      
      
Anna Mienicka, SP 18
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • chyba dlatego, że byli task dobrzy to zwolniono panią dyrektor
 • dlatego że szkoła wyprowadzona z bagna i dobrze sobie radzi trzeba dać ja znajomej S. .. SKANDAL!!!!!
 • SP 1 kuźnią kadr jak widać :))) A to że znajoma szanownego dyrektora "dupartamentu" to tylko drobiazg
 • teraz dyrektorami sa tylko dobrzy znajomi S. .. albo K. .. .
 • Dlaczego przy takich sukcesach dyrektor Mikulskiej nie powołano ją na kolejną kadencję a, ,wygrała" konkurs nauczycielka przyrody i koleżanka pana Soi ze SP1?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2012-07-04)
 • a więc - chyba według władz miejskich - NIE WARTO być dobrym
 • I w związku z tym znajoma królika została dyrektorem 18.Ciekaw jestem jak będzie jej się tam pracowało i jaki szacunek będzie miała, jak cały Elbląg wie jakim sposobem otrzymała tą posadę. Czy to jest dobry przykład dla młodego pokolenia ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skandal(2012-07-04)
 • tacy ludzie nie mają honoru więc będzie jej ok póki S. .. będzie panem na folwarku
 • Soja nie cierpi Mikulskiej, bo ona jest lepsza od niego. Jest lepszym nauczycielem, dyrektorem i menagerem. Postawiła tą szkołe na nogi po swojej poprzedniczce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oświata(2012-07-08)
 • Znajoma Soi to p. Gawkowska. Wygrała konkurs nie udzielając odpowiedzi na żadne pytanie, bo i tak miała wygrać. W komisji siedziały osoby, które na drugi dzień same brały udział w konkursie np. p Żbikowska. Osobę, która tyle zrobiła dla sp 18 się autuje, żeby zrobić miejsce dla p. od przyrody, koleżanki p. Soi. Nie wiem jak ta kobieta spojrzy w twarz nauczycielom i rodzicom 1 września i jak sprosta wyzwaniu bycia Dyrektorem sp 18 po takiej poprzedniczce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprawiedliwy(2012-07-09)
 • Był kiedyś sławny na całą Polskę doktor G, a teraz mamy w naszym Elblążku Dyrektor G sp 18- jakie zarządzanie oświatą taki dyrektor.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziennikarz(2012-07-09)
 • Tu jest na temat ustawionych konkursów na dyrektora elblag.wm.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ale jaja(2012-07-11)
Reklama