UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warto być dobrym w SP 4

 
Elbląg, Justyna B. z mamą odebrały wylosowany rower,
Justyna B. z mamą odebrały wylosowany rower, fot. nadesłane.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła. Osiemdziesięciu trzech uczniów zadeklarowało chęć spełniania dobrych uczynków trzech obszarach: ja i bliźni, ja i społeczeństwo, ja i świat.

Przez cały drugi semestr pomagali rodzicom w pracach domowych, kolegom w nauce, starszym osobom w robieniu zakupów i sprzątaniu. Aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły. Zbierali surowce wtórne, promowali zdrowy styl życia i dbali o środowisko naturalne. Tak ocenili akcję nauczyciele i uczniowie:
       - Czasami tak mało potrzeba, żeby pomóc drugiej osobie. Uśmiech, miły gest, dobre słowo, a robi się nam cieplej na sercu. - Dobrze, że uczymy nasze dzieci dostrzegać potrzeby innych. Jeszcze istotniejsze jest to, że pozwalamy i uczymy czerpać z bycia dobrym radość i satysfakcję - mówi Dorota Iwanowska - Zych nauczyciel języka polskiego.
       - Akcja "Warto być dobrym" pozwoliła uczniom zastanowić się nad możliwością niesienia pomocy osobom znajdującym się blisko - rodzicom, rodzeństwu, koleżankom i kolegom, zauważyć drugiego człowieka i jego potrzeby, czynić dobro "małymi kroczkami" - stwierdza Małgorzata Stanecka, nauczyciel wspomagający.
       - Popieram akcję "Warto być dobrym", ponieważ dzięki niej dzieci uczą się pomagać innym, uczą się też życzliwości oraz pomocy młodszym i starszym -  ocenia uczennica czwartej klasy Marcelina. -Dzięki tej akcji dzieci będą bardziej uczynne oraz bezinteresowne. Dzięki tej akcji można stać się mniej egoistycznym.
       - W akcji "Warto być dobrym" nie brałam udziału, ale gdyby była taka możliwość w przyszłości to wzięłabym udział. Uczestnicy akcji spełnili wiele dobrych uczynków. Dobrze byłoby, gdyby po zakończeniu dalej je spełniali. Dobrym pomysłem byłyby znaczki lub koszulki dla uczestników, po nich można byłoby poznać, że idzie dobry człowiek i można się do niego zgłosić o pomoc - mówi Marta, uczennica z szóstej klasy .
       Wśród uczniów, którzy spełnili zadeklarowane na początku akcji dobre uczynki, rozlosowano rower marki Cross, przekazany przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła. W przyszłym roku szkolnym zamierzamy ponownie wziąć udział w akcji „Warto być dobrym”. Zachęcamy inne szkoły do promowania dobra, chcemy stworzyć wśród uczniów nową modę, modę na bycie dobrym!
      
       Więcej informacji o akcji na stronie www.wartobycdobrym.pl i stronie szkoły.
      
      
      
Beata Sawicka, koordynator akcji w SP 4
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama