UWAGA!

Ważna wizyta

Dyplomaci z około 50 krajów, z którymi nasz kraj utrzymuje stosunki dyplomatyczne, przyjadą jutro do Elbląga.

Goście, którzy jutro pojawią się w Elblągu, pracują na co dzień w Warszawie, a skorzystali z zaproszenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dyplomaci obejrzą odbywającą się w Galerii EL wystawę malarstwa laureatów nagrody im. Jana Cybisa i nagrody Talensa oraz – w muzeum - eksponaty odnalezione podczas prac wykopaliskowych na Starym Mieście i na terenie dawnej osady Truso w Janowie. Zapoznają się także z ofertą turystyczną i inwestycyjną Elbląga.
     - Ambasadorowie akredytowani w Polsce to jeden z najważniejszych kanałów informacyjnych dla obywateli ich państw, oni w dużym stopniu kształtują obraz naszego kraju za granicą, i to oni przede wszystkim „podpowiadają”, gdzie warto wypoczywać i gdzie warto inwestować – mówi Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
     Dla gości zaplanowano tego dnia również rejs po Zalewie Wiślanym i wizytę w Kadynach. Następnego dnia pojadą m.in. do Giżycka.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I cóż w tym takiego ważnego?! Kolejna bibka panów dyplomatów za nasze, podatników pieniądze... Rozejdzie się po kościach i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2004-06-18)
 • No tak Miasto nędzy i rozpaczy będzie goscic za nasze pieniadze bonzów..szlag by to trafił.........nie dosyc tego dziatostwa,pod najróżniejszymi postaciami,balanga.na nasz koszt.........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2004-06-18)
 • A może by tak zrobic wizytę po 1 lipca jak Ruski zamkna zegluge po zalewi...........co na to Dyplomaci.Kolejna farsa za nasze peiniadze,a faktycznie ogladną.........a moze by tak zobaczyli Elblaga Biede i Kobiety czekajace na pieniądze zgodne z Bublem prawnym
 • BadMan, obserwator i olo. Drodzy Panowie - apeluje o troche optymizmu! Fakt, ze za podatki sie będą gościc, ale jak nie bedziemy kasy mądrze wydawać to nici z promocji miasta, a to jak oni zapamiętają E-g moze rzeczywiscie przełożyć sie na wzrost zainteresowania naszym miastem. Nie robiąć nic odbierzemy sobie tylko nadzieję na cokolwiek, tak więc problem nie jest w tym, ze pieniadze sie wyda, tylko w tym, zeby wydać je rozsądnie... A moze akurat cos z tego będzie. Swoją drogą dziwi gest Olsztyna, ze "pozwolił" na wizytę notabli w Elblągu. Milego dnia.
 • Hube - pracownicy ambasad Armenii, Palestyny, Sri Lanki, Libanu, Syrii, Nigeria itp. - będą "podpowiadać, gdzie warto wypoczywać i gdzie warto inwestować" ...a gestem dziwnym, gestem niemożliwym dla eMeRCo (Marshal Rynski Company) było by pokazanie Kanału Elbląskiego!
Reklama