UWAGA!

Weekend w policyjnych statystykach

W miniony weekend policjanci interweniowali 161 razy; wśród interwencji dominowały uliczne (95), domowe (43) oraz w lokalach i sklepach (13). Odnotowano 8 kolizji drogowych, doszło do jednego wypadku. Policjanci zatrzymali 7 pijanych kierowców. Rekordzista miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Do pogotowia socjalnego trafiło łącznie 20 nietrzeźwych osób.

Przypominamy: do wypadku doszło w sobotę (11 lipca) około godziny 7.30, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy targowisku miejskim. 21-letni kierowca opla vectry jechał ulicą Płk. Dąbka w kierunku ulicy Pionierskiej lewym pasem ruchu. Mężczyzna ominął pojazd, którego kierowca zatrzymał się na prawym pasie w celu przepuszczenia 44-letniego mężczyzny idącego od strony targowiska. Kierujący vectrą nie zachowując ostrożności potrącił pieszego. Mężczyzna ze złamaną nogą został przetransportowany do elbląskiego szpitala. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśni teraz policyjne dochodzenie.
       O zdarzeniu informowaliśmy: Potrącił na przejściu.
      
       Policjanci przypominają!
       Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia
       wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
oprac. A na podstawie info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama