UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiatrobus w Elblągu

 
Elbląg, W poniedziałek wiatrobus stanie na elbląskim Starym Rynku
W poniedziałek wiatrobus stanie na elbląskim Starym Rynku (fot. nadesłane)

Kolorowy Wiatrobus, który promuje edukację dotyczącą energetyki wiatrowej jest już na Warmii i Mazurach. Pierwszy przystanek w województwie to Elbląg. Młodych ekologów, którzy od początku wakacji zachęcają do "bliskich spotkań z wiatrakami" przywitają mieszkańcy i władze regionu. Wiatrobus stanie przed Ratuszem Staromiejskim w poniedziałek (23 lipca) o godz. 12.

Akcję „Lato z Wiatrakami” organizuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW), które już kolejny rok zachęca, abyśmy podczas naszych wakacyjnych podróży odwiedzali działające w Polsce parki wiatrowe.
       - To najlepszy sposób, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat tego źródła energii i skonfrontować dotychczasową opinię z faktami – przekonuje Krzysztof Prasałek, prezes PSEW. – To już druga edycja akcji „Lato z Wiatrakami”, w której namawiamy do osobistych, wakacyjnych „bliskich spotkań z wiatrakiem”. Każdy z nas może przekonać się, jaki jest faktyczny hałas generowany przez turbinę, w jakiej odległości od wiatraka przestajemy go słyszeć. Można obserwować przyrodę, jak na urządzenia reagują ptaki i czy faktycznie są one niebezpieczne. Własna obserwacja pozwala też na ocenę, jak wiatraki wpływają na krajobraz i estetykę otoczenia. Wiatraki to nie tylko niewyczerpane, czyste źródło energii, ale też jedyna tak przejrzysta fabryka prądu.
       „Wiatrobus”, z ekipą młodych wolontariuszy odwiedza turystyczne miasta na wybrzeżu. Trasa prowadzi na Warmię i Mazury, gdzie z uwagi na nieocenione walory krajobrazowe i turystyczne regionu, rozwojowi energetyki wiatrowej powinna towarzyszyć społeczna debata o przyszłości tej technologii. Wiatrobus jest naturalnym elementem takiej dyskusji.
       Akcja edukacyjna „Lato z wiatrakami” zakończy się na Przystanku Woodstock, gdzie uczestnicy festiwalu przymierzą się do próby bicia rekordu Guinnessa w największej ilości wypuszczonych jednocześnie latawców. Kampanię organizuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
      
       Latawce nad Przystankiem Woodstock. Bijemy rekord!
       „Wiatrobus" kończy swój rajd na Przystanku Woodstock, gdzie planowana jest „przymiarka" do próby bicia rekordu Guinnessa w „największej ilość jednocześnie wypuszczonych latawców". To wspólna inicjatywa WOŚP, Allegro, Fundacji All For Planet i Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Allegro na Przystanku Woodstock tradycyjnie organizuje bicie rekordu w „eko-dyscyplinach". Rok temu spektakularnym sukcesem zakończyło się bicie Rekordu Guinnessa na Największą Ilość Skumulowanej Energii Wytworzonej za Pomocą Ludzkich Mięśni, dwa lata temu Woodstockowicze zagrali w największej Recyklingowej Orkiestrze Świata. W tym roku uczestnicy festiwalu będą przepompowywać wodę do specjalnego zbiornika-ekranu. Tegoroczny festiwal poświęcony jest głownie ekologicznej sile wody, ale organizatorzy chcą też pokazać, jak ogromną energię niesie w sobie wiatr.
      
informacja nadesłana UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama