UWAGA!

Wichura głównie przewraca drzewa

Elbląg, Usuwanie złamanej topoli na ul. Fabrycznej
Usuwanie złamanej topoli na ul. Fabrycznej (fot. K.M.).

Silny wiatr przewrócił już kilka drzew na terenie miasta, a jedno powalone podmuchem zatarasowało odcinek „siódemki” w okolicy Kazimierzowa. Bez prądu są mieszkańcy m.in. Bielan, Krasnego Lasu, Próchnika i Łęcza. Jednak, jak zapewniają pracownicy pogotowia energetycznego, awaria tej linii zostanie usunięta w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut.

Arkadiusz Wocial rozpoczął dziś (5 sierpnia) dyżur w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego o godz. 8. Do tej pory odebrał już kilka zgłoszeń dotyczących głównie powalonych drzew.
     - Przy ul. Matejki brzoza przewróciła się na parking samochodowy - wylicza. - Natomiast przy ul. Mieszka I drzewo przewróciło się na samochód. Strażacy wyjeżdżali również do przewróconego drzewa, które zatarasowało odcinek „siódemki”. Tam akcja zakończyła się przed godz. 11.
     Do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dzwonią sami elblążanie, jak również służby takie jak straż pożarna czy policja.
     - Nasz telefon (95 80) czynny jest przez całą dobę - mówi Arkadiusz Wocial. - Należy zgłaszać zdarzenia, które wymagają interwencji odpowiednich służb. Myślę, że takich zdarzeń spowodowanych szalejącym wiatrem będzie dziś jeszcze sporo.
     Wichura na razie nie dała się we znaki pracownikom pogotowia energetycznego.
     - Nie jest źle - przyznaje Tomasz Dunowski, pracownik rejonu energetycznego. - Jak na razie mamy tylko awarię na jednej linii średniego napięcia. Bez prądu chwilowo pozostają mieszkańcy Bielan, Krasnego Lasu, Próchnika, Łęcza, Pagórek. Potrwa to jednak jeszcze tylko kilkadziesiąt minut. Wichura nie wyrządziła praktycznie żadnych szkód, jeśli chodzi o linie energetyczne. Mamy dzień, jak co dzień. Wiatr słabnie, więc chyba do poważnych awarii nie dojdzie.

 

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama