UWAGA!

Więcej i bliżej

W tym roku organizatorem olimpiad i konkursów przedmiotowych będzie Elbląg.

Od czasu likwidacji województwa elbląskiego konkursy przeprowadzali reprezentanci olsztyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Sposób ich organizacji był krytykowany przez część środowiska nauczycielskiego. Ograniczono także liczbę konkursów, których zwycięzcy mogą liczyć np. na dostanie się do wymarzonej szkoły.
     W tym roku konkursowe sprawdziany wiedzy na terenie całego województwa prowadzić będzie elbląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Konkursów będzie także więcej, niż w ubiegłym roku.
     Uczniowie podstawówek wystartują w olimpiadach z języka polskiego i matematyki. Gimnazjaliści będą mogli wybrać spośród języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego oraz matematyki, biologii, historii i fizyki z astronomią.
     Rejonowe eliminacje do konkursów rozpoczną się w styczniu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • oby te konkursy prowadziły do rozwijania rozumu, a nie propagandy w dawnym stylu: kiedyś Koła przyjaźni Polsko- radzieckiej, a teraz unii europejskiej. nic nowego, i dlatego piszę , bo jeżeli te konkursy mają nam wciskać ciemnotę proeuropejską, to ja dziękuję. Pozwólcie nam wybierać obiektywnie i zajmijcie się wiedzą i prawdziwa historią a nie propagandą. takie konkursy to owszem a ogłupiające, jak HP TO NIE uczeń
  • Pozdrawiam. Sam bralem udzial w konkursach i olimpiadach organizowanych przez Olsztyn i stwierdzam, ze nie byly najlepiej przygotowane. Glownie z matematyki, gdy tresci pytan byly dwuznaczne, co stwierdzalismy nie tylko my - uczniowie, ale i rowniez nauczyciele. Mam nadzieje, ze Elblascy organizatorzy lepiej sie postaraja, a przy okazja niezla okazja do wykazania sie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Elblazanin z daleka(2002-09-25)
Reklama