UWAGA!

Więcej patroli na Mierzei. Sprawdzą, czy nosisz maskę i trzymasz dystans

 Elbląg, Więcej patroli na Mierzei. Sprawdzą, czy nosisz maskę i trzymasz dystans
fot.arch. policji w NDG

W ten weekend na Mierzei Wiślanej policja zapowiada wzmożone kontrole przy współudziale Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze będą sprawdzali przede wszystkim czy stosujemy się do obowiązujących obostrzeń: noszenia masek i zachowania dystansu społecznego. Jak przyznają policjanci, ubiegły weekend na Mierzei pokazał, że nie wszyscy turyści trzymają sanitarną dyscyplinę, która nadal obowiązuje. 

- W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przez ten weekend będzie więcej patroli policyjnych. Mundurowi będą wspierani przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Patrole będą w szczególności kontrolować miejsca, gdzie pojawia się największa liczba osób. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń - informuje młodsza aspirant Joanna Słowik, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Jak podkreślają funkcjonariusze, ubiegły weekend pokazał, że nie wszyscy turyści, którzy odwiedzają Mierzeję stosują się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

- Mundurowi wykorzystując urządzenia nagłaśniające będą nawoływać do przestrzegania obowiązujących obostrzeń, w szczególności zasłaniania ust i nosa oraz utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi - informuje młodsza aspirant Joanna Słowik. 

Policyjne patrole będą też na głównych drogach dojazdowych na Mierzeję Wiślaną. Tu będą prowadzone kontrole prędkości.  

 

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama