UWAGA!

Wiedza przydatna konsulowi

 Elbląg, Wiedza przydatna konsulowi
fot. nadesłana

Jerzy Wilk prezydent Elbląga spotkał się wczoraj (15 kwietnia) w Kaliningradzie z Marcinem Nosalem, nowym konsulem generalnym RP, który urzęduje od 24 marca br. Spotkanie było okazją do omówienia obecnej współpracy Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim.

25 marca prezydent Elbląga przekazał konsulowi gratulacje z okazji objęcia stanowiska. Jeszcze tego samego dnia nadeszła z Kaliningradu propozycja spotkania, do którego doszło właśnie wczoraj.
       Konsul zainteresowany był zakresem współpracy Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim, pytał też o inne miasta partnerskie, z którymi Elbląg współpracuje na Wschodzie. Nosal wspominał też o swoim kontakcie z elblążanami podczas ubiegłotygodniowych targów turystycznych JANTUR, które odbyły się w Kaliningradzie. Panowie rozmawiali też o małym ruchu granicznym. Zdaniem konsula ta forma przekraczania granicy jest niezwykle cenna w podtrzymywaniu wzajemnych kontaktów ze zwykłymi mieszkańcami Obwodu.
       Jerzy Wilk opowiadał o współpracy Elbląga z Kaliningradem, która rozpoczęła się podpisaniem wzajemnej umowy blisko dwadzieścia lat temu. Przy tej okazji prezydent zaprosił konsula do Elbląga na wydarzenia związane z rocznicą podpisania umowy partnerskiej, Rosyjską Majówkę organizowaną przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” 25 maja br. i koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się dzień później.
       Poza obecnie urzędującym merem, Aleksandrem Jaroszukiem, na wydarzenia zaproszeni będą również sygnatariusze porozumienia, ówczesny mer Kaliningradu Witalij Szypow i Józef Gburzyński prezydent Elbląga w latach 1990-1994.
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama