UWAGA!

Wielki Test Wiedzy. Sprawdź, ile wiesz

 Elbląg, Wielki Test Wiedzy. Sprawdź, ile wiesz
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Zapraszamy do rozwiązania III Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu, który miał swoją premierę podczas rywalizacji w kinie Światowid. Czeka na Was aż 60 pytań, a o skali ich trudności niech świadczy fakt, że średnia wyników wynosi mniej niż 30 prawidłowych odpowiedzi. Powodzenia!

Jaki jubileusz świętowała w tym roku Helena Pilejczyk? Jak nazywał się jedyny lokal nocny w Elblągu przed wojną i gdzie się mieścił? Co mieściło się wcześniej w miejscu, gdzie zbudowano szkołę muzyczną? To tylko niektóre z pytań III Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Mamy nadzieję, że podejmiecie wyzwanie, sprawdzicie swoją wiedzę i spędzicie przy quizie miło czas.

Nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem wśród znajomych na Facebooku. Powodzenia!

 

III Wielki Test Wiedzy

 

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Na którym roku kończy się 5-tomowa Historia Elbląga?"A co to pytanie ma wspólnego z wiedzą o Elblągu. O rozmiar buta prezydenta Wróblewskiego też pytacie w tym teście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Vvbhhjhv(2021-10-23)
 • My w Elblagu jesteśmy bardzo spięci przytłoczeniem plakatowymi reklamami w miescie. Zamiast udogodnic zwyciezcom testu tak jak maja na celu zagadnienia z przeszlosci utrwalić historycznie ich imieniem nazwać ulice, to nazywa sie drogi "buraczaną", poprzeczną itp. I tyle terazniejszosci. Jeśli by myśleć o przyszłosci to dlaczego nie ulice Venus, Jupitera, tak jak Słoneczna. A skoro w Polsce niekiedy podtrzymuje sie nazewnictwo by upamietnic tradycje i w Gdańsku jest aleja pokolenia Lechii to swirujemy epatowaniem turysty rondem Rondla, a żeby wygrawerowac tabliczkę mianem trybuny lub fragment brzegu rzeki to juz zbyt extrawaganckie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  widzimimujej(2021-10-23)
Reklama