UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie granie dla dzieciaków

2010-01-06
Aktualizowany 2010-01-10 09:40
Elbląg, Podczas konferencji prasowej organizatorzy zdradzili szczegóły XVIII Finału WOŚP w Elblągu
Podczas konferencji prasowej organizatorzy zdradzili szczegóły XVIII Finału WOŚP w Elblągu (fot. Anna Dembińska)

Po wielu latach grania na Placu Kazimierza Jagiellończyka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przenosi się na Bulwar Zygmunta Augusta. 10 stycznia, na ustawionej na nadbrzeżu rzeki Elbląg wielkiej scenie, wystąpią zespoły muzyczne, będą odbywać się licytacje wielokoorkiestrowych gadżetów oraz przedmiotów przekazanych przez elblążan. Grać będą też mieszczące się na Starym Mieście instytucje kultury oraz puby i kluby. Wszystko dla dzieciaków, które zmagają się z chorobami onkologicznymi.

Głównymi organizatorami XVIII Finału WOŚP w Elblągu są: Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na wszystkie działania baczne oko ma Adam Krause z MOSiRu, który posiada duże doświadczenie w przygotowywaniu tego typu imprezy, bo przez lata był komendantem hufca ZHP.
       -  Po raz kolejny będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu do wczesnej diagnozy chorób onkologicznych u dzieci - mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed WOŚP. - Z danych medycznych wynika, że 80 procent chorób tego typu można wyleczyć pod warunkiem szybkiej diagnozy – cel więc mamy szczytny.
       - Udało nam się zbudować bardzo ciekawy program XVIII Finału – kontynuował. – Startujemy 10 stycznia o godz. 10. Zagramy w dziewięciu elbląskich szkołach - w pozostałych wielkoorkiestrowe kwestowanie odbywać się będzie w innych dniach; na lodowisku, w Centrum Sportowo-Biznesowym, w Muzeum, Bibliotece Elbląskiej, w Galerii EL, a także pubach i klubach na Starym Mieście. Każda z placówek oferuje coś interesującego za „wrzut do puszki”.
      
       Na sportowo
       O godz. 10 na lodowisku przy ul. Karowej rozpoczną się pokazy łyżwiarstwa figurowego uczniów elbląskiej SP nr 6 oraz gości z Kaliningradu. Następnie swoje umiejętności zaprezentują reprezentacje short-tracka Elbląga i Olsztyna, będą też rozgrywki hokejowe.
       - Po godzinie 15 udostępnimy taflę chętnym elblążanom – mówi Janusz Pająk z MOSiRu. - Za „wrzut do puszki” będą mogli pojeździć na łyżwach w czterech sesjach. Na każdą na lodowisko może wyjechać po 150 osób. Ostatnia sesja rozpocznie się o godz. 18.30.
       Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza również na turniej tenisa stołowego, który jest organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „100 Turniejów Tenisa Stołowego dla Jerzego” (Owsiaka oczywiście).
       O innych atrakcjach przygotowywanych przez MOSiR przeczytasz tutaj. Zobacz też artykuł o aukcjach.
      

       Kulturalnie

       W tym roku, po raz pierwszy, do orkiestrowego grania włącza się Biblioteka Elbląska. Tu każdy – i mały i duży – znajdzie coś ciekawego dla siebie. Będzie więc turniej gier komputerowych, pokazy filmowe, koncerty i wystawy.
       - Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość obejrzenia starodruków i inkunabułów, które znajdują się w naszych zbiorach, ale na co dzień są ukryte w bibliotecznych magazynach –zachęcał Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki Elbląskiej. O tym, co jeszcze wydarzy się w Bibliotece przeczytasz tutaj.
       W niedzielę do siebie zaprasza też Muzeum Archeologiczno-Historyczne.
       - Mamy wiele do zaoferowania – zapowiadała podczas konferencji Anna Grzelak z Muzeum. – Będzie można zwiedzać nasze wystawy za „wrzut do puszki”, będzie można przyjrzeć się Wikingom i skosztować specjałów ich kuchni, czyli posilić się czymś ciepłym i magicznym. Będziemy też licytować wartościowe przedmioty, m.in. grafiki oraz biżuterię. Będzie też dyskoteka średniowieczna, a także coś wystrzałowego, czyli…katapulta. Więcej.
       Galeria EL zaprasza do obejrzenia wystawy „Videolaboratorium”; odbędzie się też prezentacja filmów.
       Grać będą też: Klub Mimoza od godz. 18 do 20 - koncert „Specjal Jazz Quartet” oraz Old Pub Jaszczur od godz. 18 do 20 - koncert rockowy.
      
       Na Bulwarze
       Wielkie granie na Wielkiej Scenie na Bulwarze rozpocznie się o godz. 16. Wystąpią zespoły muzyczne, m.in. „Popcore”, „Anima” oraz „Five of Green”. Będą też licytacje.
       - Oprócz wielkoorkiestrowych gadżetów, pod młotek pójdą przedmioty przekazane przez elblążan, zarówno osoby prywatne jak i firmy – mówił Adam Krause. – Zachęcamy do nabycia m.in. pięknych bombek choinkowych ozdobionych przez elbląskich artystów.
       Tradycyjnie podczas Finału WOŚP nie może zabraknąć wolontariuszy, którzy wyjdą z puszkami na ulice miasta. W tym roku będzie ich ok. 350 (-na ulicach, w sumie - ok. 500). Będą mieć identyfikatory z dokładnymi danymi, zalaminowane. Nieodzownym atrybutem są też serduszkowce naklejki. Podczas poprzednich edycji WOŚP zdarzało się, że po mieście krążyli fałszywi wolontariusze i po prostu wyłudzali pieniądze. W tej edycji, jeśli mamy wątpliwości, możemy skontaktować się z KMP i sprawdzić, czy wolontariusz naprawdę pracuje na rzecz Orkiestry.
       Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać żołnierze z 16 PDZ oraz policjanci, którzy sami wezmą puszki i będą kwestować (Policjanci będą kwestować i strzec bezpieczeństwa)
       - Żołnierze natomiast pomogą dodatkowo w przewiezieniu i montażu sprzętu, przygotują wojskową grochówkę i chleb oraz cieple napoje, którymi będą mogli się posilać organizatorzy, wolontariusze, ale i elblążanie – uczestnicy Finału za symboliczny „wrzut do puszki” – zapowiedział mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. (o żołnierskim wkładzie w organizację XVIII Finału WOŚP przeczytasz tutaj).
       W tym roku liczenie zebranych pieniędzy będzie odbywać się w Banku PKO S.A na starówce.
       - To najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze miejsce – mówił Adam Krause. – Jest więc gwarancja, że zebrane pieniądze zostaną od razu zdeponowane. W tym roku również – dla podwyższenia bezpieczeństwa – nie będziemy przyjmować pieniędzy z lokalnych sztabików, które nadejdą po dniu Finału. Sztabiki będą same wpłacały zebrane datki na konto WOŚP, a nam tylko dostarczały pokwitowanie.
       Wielki Finał WOŚP zakończy się tradycyjnie o godz. 20 „Światełkiem do nieba”.
       - Wówczas spodziewamy się największej ilości elblążan dlatego – w wyznaczonych miejscach – od godz. 19 do 20.30 staną wolontariusze z puszkami – mówił Adam Krause. – Nie chcemy, ze względu na bezpieczeństwo kwestujących, wystawiać więcej patroli, będzie bowiem tłoczno, ciemno i o różne nieprzyjemne zdarzenia nietrudno.
       Również wieczorem podzielony zostanie specjalny wielkoorkiestrowy tort podarowany tradycyjnie przez Wojewódzki Szpital Zespolony.
       Się będzie działo!
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama