UWAGA!

Wiemy, jak będą wyglądały matury i egzamin ósmoklasisty

 Elbląg, Wiemy, jak będą wyglądały matury i egzamin ósmoklasisty
fot. Michał Skroboszewski

Wiemy już, jak będą wyglądać tegoroczne matury i egzaminy ósmoklasisty. Zasady, które będą obowiązywać w tym roku uczniów i nauczycieli dotyczą m.in. maseczek, przyborów, odstępu pomiędzy przystępującymi do egzaminu, dezynfekcji czy tego, kto w ogóle może przyjść na egzamin - podało radiozet.pl  

Matury mają odbyć się na początku czerwca, kilkanaście dni później rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Wiadomo już jak będą wyglądały. Ministerstwo Edukacji Narodowej na swojej stronie opublikowało listę z wytycznymi przygotowanymi przez resort, Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji.

Jest to między innymi obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej, a także ustawienie ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku. W wytycznych obowiązkowych jest również dezynfekcja ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający. Każdy zdający egzamin będzie musiał korzystać z własnych przyborów piśmienniczych: linijki, cyrkla, kalkulatora, itp. Dokument Ministerstwa Edukacji Narodowej zawiera też listę szczegółowych wytycznych. Można je znaleźć na stronie resortu.

 

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama