UWAGA!

Wierzę w młodzież

Elbląg, W katedrze św. Mikołaja odbyła się uroczysta msza w intencji Ojczyzny
W katedrze św. Mikołaja odbyła się uroczysta msza w intencji Ojczyzny (fot. Zygmunt Gawron)

Około tysiąca osób wzięło udział w obchodach Święta Niepodległości w Elblągu.

Główne uroczystości odbyły się na placu Kazimierza Jagiellończyka. Kwiaty pod pomnikiem króla złożyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, elbląskich szkół i uczelni.
     Uroczystościom asystowała orkiestra oraz kompania honorowa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jednostka powstała w 1919 roku i wzięła udział w walkach o kształtowanie polskich granic po pierwszej wojnie światowej.
     - Nasi żołnierze otrzymali zadanie objęcia Pomorza - mówi Krzysztof Szymelpfenig, były oficer prasowy jednostki. - Pododdziały dywizji zostały włączone w skład armii generała Hallera, która dokonał zaślubin Polski z morzem. To było pierwsze bojowe zadanie, jakie nasi żołnierze wykonali.
     Uroczystościom przyglądała się spora grupa młodzieży. Mało kto jednak potrafił odpowiedzieć nam na pytanie, co takiego wydarzyło się 11 listopada.
     Jerzy Szewczyński, który brał udział w kampanii wrześniowej oraz walczył w szeregach Armii Krajowej powiedział jednak, że on i tak wierzy w młodzież:
     - Nie wątpię w to, że jeśli będzie trzeba stanąć w szeregach w obronie Ojczyzny, staną wszyscy - i młodzi, i starzy. Wierzę w młodzież. Ona nigdy nie zawodzi – dodał.
     
     
     Zobacz także fotoreportaż z uroczystości
OP

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Polemizowałbym ze stwierdzeniem Pana Szewczyńskiego, że na młodzież można liczyć. Owszem pod warunkiem, że będzie wychowywana i kształtowana patriotycznie. Pytam tylko tych, którzy za wychowanie młodzieży odpowiadają - dlaczego nie uczestniczy ona (Młodzież) w tego typu patriotycznych uroczystościach? W Elblągu mamy dużo ponad 30 szkół, kilka uczelni wyższych, każda ze szkół ma swój sztandar. W uroczystościach brał udział chyba tylko jeden poczet sztandarowy Szkoły Katolickiej (chciałbym się mylić - proszę mnie poprawić). Czydyrektorzy i nauczyciele historii pozostałych szkół zrobili sobie wolne, a przecież wakacje były tak niedawno?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdziwiony???(2003-11-12)
 • Zdziwiony tęskni chyba za starymi dobrymi czasami gdy na pochody pierwszomajowe i inne temu podobne bzdety młodziez zaciągana była siłą, a obecnosc na tego typu imprezach była obowiązkowa.Kompletnym idiotyzmem wydaje mi się być także pretensja do nauczycieli o to,że nie przyciągneli rzesz młodych ludzi.Owszem,wakacje były niedawno,ale 11 listopada to święto i każdy ma prawo do spędzania tego dnia w sposób w jaki chce, niezależnie od tego czy jest n-lem czy też nie.Ja na przykład,choć nie jestem n-lem,chlałem wczoraj cały dzień i jestem z tego bardzo zadowolony,choć mam dziś kaca- ale na pewno nie moralnego z powodu mojej nieobecności na uroczystościach niepodległościowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedstawiciel młodzieży(2003-11-12)
 • Przedstawiciel mlodziezy jest chyba z grupy ktora za patriotyczne uwaza aby polski monopol spirytusowy nie upadl- w zasadzie nie ma sie czym chwalic.
 • Ha ha!!!!Wiedziałem,że się odezwiecie zetchaneowcy,fałszywi moraliści,hipokryci.Właśnie,że będę wspierał polski przemysł spirytusowy i właśnie,że będę się tym chwalił.A wam wara od tego.Mam satysfakcję z tego,że okradam to pieprzone państwo,bo nie płacę akcyzy kupując wódę z przemytu.I to jest mój protest obywatelski przeciwko rządom nieudaczników i złodziei.A kto nie dostrzega w tym głębszego wymiaru niech spada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedstawiciel młodzieży(2003-11-12)
 • zlosc sie , zlosc moze rozumu ci przybedzie. najlepiej na zlosc wszystkim pokalecz sie
 • Pokaleczę się pod warunkiem,że ty się powiesisz pustaku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedstawiciel młodzieży(2003-11-12)
 • Kretynow nie sieja , a sie rodza. Wytrzezwiej i spojrz w lustro, tylko sie nie przestrasz. Na nauke jeszcze czas bo na rozum to chyba za pozno.
 • Przedstawicielu młodzieży! Jak możesz wspierać polski monopol spirytusowy, skoro pijesz wódkę z przemytu. Nie widzę tutaj związku logicznego :-). Wyjaśnij to jeśli jesteś w dobrym stanie psychicznym i fizycznym. Pozdro. Niech żyje PIWKO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2003-11-12)
 • Ha ha!!!Wiedziałem,że to też będzie kwestia poddana dyskusji.Jesteś taki cwaniaczek to posłuchaj:Polska wóda idzie na eksport za granicę po cenach dużo nizszych od tych,które obowiązują w Polsce.Dlatego właśnie na strefie wolnocłowej na promie,na przejściu granicznym czy na lotnisku można taniej kupic alkohole (są dodatkowo zwolnione z opłat celnych).Możesz tam kupić zarówno wódę polską jak i zagraniczną.Przemytnicy kupują dużo więcej wódy niż można wwieźć do kraju nie płacąc cła.Dlatego nie ma tu żadnej sprzeczności baranku.Pij wódę z przemytu moze wspomoże twoją logikę.Pozdrowka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedstawiciel młodzieży(2003-11-12)
 • do m: ty bucu jak nie umiesz dyskutowac jak czlowiek to nie wyzywaj ludzi od kretynow.sam nim jestes.
 • Widze Marecki ze ci dalem do myslenia :) Spoko gość jesteś.Myślisz jak ja.Pozdrowka przy wódzie z promu.Dziś wieczorem wypiję twoje zdrowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedstawiciel młodzieży(2003-11-12)
 • dO DYSKUSJI JAK DO TANGA TRZEBA DWOJE- NIE WIDZE DRUGIEJ STRONY. tO NA TYLE . KONIEC.
Reklama