UWAGA!

Wieża katedry nadal nieczynna dla zwiedzających 

 Elbląg, Wieża katedry nadal nieczynna dla zwiedzających 
fot. Michał Skroboszewski

Jeszcze co najmniej przez cały lipiec pozostanie nieczynna dla zwiedzających wieża elbląskiej katedry. Jej otwarcie planowane jest dopiero na sierpień, ale być może turyści i mieszkańcy na wejście na taras widokowy będą musieli płacić.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi udostępnienia wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu zwiedzającym z początkiem lipca, ta atrakcja pozostanie zamknięta co najmniej do początku sierpnia.

- Być może wieżę będziemy mogli udostępnić mieszkańcom i turystom 1 sierpnia, to zależy od wytycznych epidemicznych, które musielibyśmy spełnić. Będę na ten temat rozmawiał z elbląskim sanepidem - mówi ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja.

Być może na taras widokowy nie wejdziemy już w tym sezonie bezpłatnie. Projekt „Rewitalizacja wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu oraz terenu pomiędzy katedrą a ulicami: Mostową, Wodną i Rybacką” obligował parafię do darmowego udostępniania wieży przez pięć lat, czyli do kwietnia 2020 roku.

- Rozważamy wprowadzenie opłaty wzorem administratorów podobnych obiektów we Fromborku, Toruniu czy Gdańsku. O kwotach za wcześnie jeszcze mówić - wyjaśnia ks. Błaszkowski.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama