UWAGA!

Wikingowie ćwiczyli na Wyspie Spichrzów

Elbląg, Wikingowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do nowego sezonu
Wikingowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do nowego sezonu (fot. nadesłane)

W miniony weekend w Elblągu gościli wojowie oraz niewiasty z Drużyn Wikingów m.in. z Braniewa, Olsztyna i Gdańska. Przez dwa dni na Wyspie Spichrzów ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do sezonu 2010. odbyły się warsztaty z filcowania, gier historycznych, tańca średniowiecznego i śpiewu.

Dzięki gościnności elbląskich harcerzy w należącym do nich budynku na Wyspie Spichrzów odbył się coroczny, wiosenny zjazd Wikingów. Przyjechali członkowie działającej pod egidą Stowarzyszenia Elbląg Europa „Grupy Truso". To nieformalna organizacja zrzeszająca drużyny wczesnośredniowieczne, zainteresowane historią odnalezionego Emporium Wikińskiego „Truso" oraz szeroko rozumianym promowaniem idei „żywego odtwórstwa historii".
       Do Elbląga przyjechali więc wojowie i niewiasty z Drużyny Wikingów „Nidhogg" z Braniewa, Drużyny Wojów Bolesławowych „Białozór" z Olsztyna, Drużyny Wikingów „Hrafnarnir" z Gdańska, Drużyna „Gautar" - Grupy Młodych Archeologów z Brus oraz zaprzyjaźnionych drużyn z trójmiasta. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Drużyna Wikingów „Witland" z Elbląga.
       Przez dwa dni na Wyspie Spichrzów, obok Centrum Współpracy Ttransgranicznej, wojowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do sezonu 2010, równocześnie odbyły się warsztaty z filcowania (fot. niżej), gier historycznych, tańca średniowiecznego i śpiewu. Nad bezpieczeństwem walczących czuwali ratownicy medyczni ZHP.
      

 


       Zjazd „Grupy Truso" był też poświęcony przygotowaniom do imprezy „Wikingowie z Truso w Elblagu", która odbędzie się w dniach 8-9 maja na Wyspie Spichrzów.
      

Wojciech Ławrynowicz, Woj z Truso
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • WIELKIE DZIEKI !!!! to dlaczego dopiero dzis piszecie o tym ? by ludzi zdenerwowac ? o takich imprezach pisze sie 48 godzin prze by chetni mogli tam przybyc
 • to była impreza zamknięta
 • "to była impreza zamknięta" to po kiego zawracac glowe ?? 2 tygodnie temu mielismy super imprezke -zamknieta i nie piszemy o tym na lamach dziennika internetowego bo byla dla "zaproszonych"
 • a Pan wielce zainteresowany jest w grupie należącej do TRUSO????? a jeśli nie to po co się interesuje ???? a co zazdrość zjada ze o nas piszą a o twojej zamkniętej imprezie nie??? ile ty masz lat człowieku ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sanitariusz Zenek(2010-03-25)
 • na nagie miecze się biją. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bob jagiełło(2010-03-25)
 • Wowka zabawa dla dorosłych dzieci
 • WojŁawrynowicz Prośba do sanitariusza Zenka, jeżeli zabierasz głos w sprawach Truso, to szanuj swojego adwersarza i używaj argumentów, a nie emocji. Gdybyś był w Grupie Truso to zabroniłbym ci wypowiadać się publicznie w tym tonie i klimacie. My szanujemy swoich przeciwników w rozmowie i w walce. Wygrana smakuje, gdy oparta jest: w rozmowie na sile argumentów, a w walce na umiejętnościach. Jedna z zasad Grupy Truso jest „ ziemia pokoju” - starym się być życzliwi dla siebie i innych. Jeżeli chcesz bywać na naszych imprezach to zostaw złe emocje za sobą. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-03-25)
 • WojŁawrynowicz Do Anonima. Szkoda ze nie pochwaliliście się swoją „ super imprezką” . Mnie cieszą informacje o czyjś sukcesach i pozytywnych działaniach. Naprawdę miło usłyszeć, że ktoś robi fajne rzeczy!!! Zapraszam serdecznie na imprezę: „ Wikingowie z Truso w Elblągu", która odbędzie się w dniach 8-9 maja na Wyspie Spichrzów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-03-25)
 • WojŁawrynowicz Wowka "Nie duże dorosłe dzieci, a nauczyciele, prywatni przedsiębiorcy, muzycy, artyści i rzemieślnicy, archeologowie, historycy, pracownicy urzędów i różnych instytucji, studenci, licealiści, uczniowie - generalnie cały przekrój społeczny i to wielopokoleniowy, od naszych kilkuletnich pociech po starszyznę plemienną :) To nie tylko hobby i pasja, ale też potrzeba dzielenia się wiedzą i umiejętnościami. I pewne zasady, o które w obecnej rzeczywistości trudno. Do zobaczenia w maju w Elblągu." www.portel.pl W otaczającej nas rzeczywistości egoizmu, cwaniactwa, chamstwa, prywaty i braku życzliwości, w którym opluwanie bliźniego jest norma, świat odtwórstwa historycznego jest bajkowa enklawa życzliwości, przyjaźni i bezinteresowności do którego uciekają „ dorosłe dzieci” . ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-03-25)
 • Wojaławrynowicza prosze o czytanie ze zrozumieniem! Żałuję niezmiernie, że niestać mnie czasowo i finasowo na taka zabawę. Rodzina zobowiazuje. Wowka
 • poprosto po kiego informowac o takim czyms tysiace ludzi jak i tak jest to tylko dla kilkuset wybrancow
 • te info jest na zasadzie "macie poczytac, zobaczyc jak sie bawi panstwo i wybrancy a tacy jak wy - motloch ma zazdroscic" to jest oglona strona a nie dla wybranych i jezeli taka ma pozostac to niech informacje tez takie beda ( nadetych dupkow i cwaniaczkow widac w TV z wawy i tu tez chca im dorownac? )
Reklama