UWAGA!

Wiosenne sprzątanie Tugi

W sobotę 10 kwietnia w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się wiosenne sprzątanie rzeki Tugi. Zbiórka uczestników sprzątania o godz. 10 przed firmą Foto Opitz, ul. Sikorskiego 26.

Nasza rzeka po ciężkiej zimie woła o pomoc. Jeszcze po zeszłorocznej powodzi leżą na brzegach duże ilości śmieci, pojawiły się nowe wysypiska, a przy niektórych ogródkach powstały hałdy szlaki i kompostowanych odpadów. Rzeka jest systematycznie zasypywana. Chcemy przeciw temu zaprotestować, a najlepszą formą jest danie dobrego przykładu, impulsu do zmian. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 30 metrów sześciennych odpadów.
       Uczestnikom sprzątania zapewniamy worki i rękawiczki ochronne. O godz. 13 organizujemy dla nich ognisko z kiełbaskami na przystani Foto-Opitz. Przygotowaliśmy też konkurs z nagrodami (bilety na rejsy po rzece, książki, nagrody rzeczowe).
       Serdecznie zapraszamy wszystkich ochotników do przyłączenia się do naszej akcji. Prosimy o potwierdzenie udziału w akcji i ilości uczestników. Kontakt: Mariola Mika, tel. 55 247 22 03 lub kom. 505 433 202, ul. Sikorskiego 26 A, 82-100 Nowy Dwór Gdański, e-mail: opitz@opitz.pl.
       Organizatorzy: Salwinia Ekoklub przy Stowarzyszeniu Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego, Klub Nowodworski, firma Foto Opitz. Współpraca: Restauracja Joker, Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim, Państwowa Straż Pożarna, Żegluga Wiślana, Lokalna Grupa Działania Żuławy i Mierzeja, Stowarzyszenie Żuławy.
      
      
      
      
Marek Opitz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama