UWAGA!

Witkiewicza: pożar domu

 
Elbląg, Witkiewicza: pożar domu
fot. Witold Sadowski

Dziś (10 czerwca) przed godz. 17.30 w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Witkiewicza wybuchł pożar. Ogień strawił dużą część dachu i poddasza. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z JRG1 i JRG2, z pomocą przybyli również druhowie z OSP Krzewsk. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Zobacz więcej zdjęć.

- O godz. 17.31 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Witkiewicza - mówi mł. kpt. Maciej Kogut, zastępca dowódcy JRG1 Elbląg. I dodaje: - Natychmiast do akcji zostały wysłane dwa zastępy strażaków z JRG2 i dwa z JRG1, w tym drabina oraz samochód operacyjny z oficerem dyżurnym. W momencie dojazdu jednostek na miejsce zdarzenia praktycznie połowa dachu była objęta ogniem. Natychmiast przystąpiliśmy do działań gaśniczych. W budynku mieszkała jedna osoba, która znajdowała się na zewnątrz. Gaszenie samego pożaru trwało około półtorej godziny - kończy strażacki oficer.
       Kilkadziesiąt minut trwało jeszcze dogaszanie, dokładne sprawdzanie i oddymianie budynku. Na miejsce wezwano również strażaków-ochotników z OSP Krzewsk. Jeden ich zastęp został skierowany do JRG2, by zabezpieczyć ewentualne potrzeby miasta, drugi przyjechał na miejsce akcji gaśniczej z uzupełnieniem butli do aparatów powietrznych. Na miejsce wezwano patrol policji i pogotowie energetyczne, którego pracownicy odłączyli prąd od płonącego budynku. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego pożaru.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama