UWAGA!

Wizyta w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji

 Elbląg, Wizyta w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji
fot. nadesłana

W czwartek, 14 listopada, Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód (DWDP-W) odwiedzili Dowódca U.S. Army Europe oraz Inspektor Wojsk Lądowych Bundeswehry. Była to ich pierwsza wizyta w Elblągu.

Dowódcę U.S. Army Europe gen. broni Christophera G. Cavoli oraz Inspektora Wojsk Lądowych Bundeswehry gen. broni Jörga Vollmera powitał dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gen. dyw. Krzysztof Motacki wraz z kierowniczą kadrą dowództwa. W powitaniu uczestniczyli również Starsi Oficerowie Narodowi reprezentujący państwa, których żołnierze wchodzą w skład DWDP-W. Przybyłym do Elbląga oficerom towarzyszył dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód gen. broni Sławomir Wojciechowski.

Podczas wizyty goście zapoznali się z siedzibą dowództwa dywizji, jej historią oraz zadaniami. Generałowie rozmawiali również o współpracy z żołnierzami z Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych, a także o planach szkoleniowych, zwłaszcza w kontekście udziału dowództwa w przyszłorocznym, organizowanym przez U.S. Army Europe, ćwiczeniu Defender Europe 2020. Podczas tego ćwiczenia elbląskie dowództwo dowodzić będzie m.in. jednostkami z Niemiec i Hiszpanii. Pobyt w Elblągu był również okazją do obejrzenia sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W.

Przyjazd do Elbląga poprzedziła wizyta w dowodzonej przez Amerykanów grupie bojowej, która stacjonuje w Bemowie Piskim w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (ang. enhanced Forward Presence – eFP). Podczas wizyty w Bemowie Piskim gościom towarzyszyli Szef Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Piotr Malinowski oraz Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski.

mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama