UWAGA!

Wizyta z POparciem

 
Elbląg, Posła Jacka Protasa w eurowyścigu wspierał dziś w Elblągu poseł Sławomir Neumann
Posła Jacka Protasa w eurowyścigu wspierał dziś w Elblągu poseł Sławomir Neumann (fot. Anna Dembińska)

Trwa wyścig do Parlamentu Europejskiego. Swoje miejsce chce tam znaleźć poseł Koalicji Europejskiej Jacek Protas. Startuje z ostatniego, 10. miejsca w regionie obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. - Ale ostatni będą pierwszymi - zapewniał podczas swojej dzisiejszej (8 maja) wizyty w Elblągu poseł Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO-KO.

Eurowybory odbędą się 26 maja, więc kandydaci promują się w swoich okręgach. W promocji pomagają im koledzy partyjni. Dziś (8 maja) z taką wizytą do Elbląga przyjechał poseł Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.
       - 15 lat temu decydowaliśmy o wejściu do Unii, teraz będziemy decydowali o tym, czy w tej Unii zostajemy - mówił. - My gwarantujemy, że wynegocjujemy 100 mld zł więcej. Te 100 mld zł, które zawalił rząd Prawa i Sprawiedliwości. O tyle mamy mniej na stole niż wtedy, gdy Platforma Obywatelska miała stery rządów w Polsce. Te pieniądze chcemy zainwestować w programy zdrowotne.
       Żeby tego dokonać, potrzebni są ludzie, którzy - jak podkreślał poseł Neumann - "mają kompetencje i potrafią się po europejskich salonach poruszać i zdobywać środki". Te warunki ma spełniać poseł Jack Protas: - Udowodnił przez swoje marszałkowanie, ale i pracę w parlamencie, że potrafi dbać o interesy Polski i swojego regionu - przekonywał przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.
       - Miałem okazję negocjować dwa programy operacyjne dla regionu, w ramach których do województwa warmińsko-mazurskiego trafiło prawie 5 mld euro - przypomniał kandydat na europosła. - Miałem też zaszczyt wdrażać te programy, również na ziemi elbląskiej. Teraz musimy przekonać naszych partnerów w Unii Europejskiej, że nadal warto ufać Polsce, że zła passa się zmieni, że nowy rząd będzie budował swoją politykę europejską na dialogu i kompromisie, a nie na pohukiwaniach i machaniu szabelką.
       Dziś posłowie rozmawiali z elblążanami, a następnie udali się z wizytą do Morąga i Szczytna.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama