UWAGA!

Woda inaczej smakuje, ale można ją pić bez obaw

 
Elbląg, Stacja uzdatniania wody przy ul. Malborskiej
Stacja uzdatniania wody przy ul. Malborskiej (fot. Witold Sadowski)

Czujecie, że woda w waszych kranach ma inny smak i zapach? Powodem są ostatnie prace Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które uzupełnia zawartość filtrów w stacji uzdatniania wody przy ul. Malborskiej. Dyrekcja wodociągów uspokaja: taką wodę można bez obaw pić.

Od 6 czerwca Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uzupełnia zawartość filtrów w stacji przy ul. Malborskiej. - Woda filtrowana jest dwukrotnie – informuje Andrzej Kurkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych EPWiK. – Obecnie wykonywane jest uzupełnienie warstwy filtracyjnej na filtrach pierwszego stopnia. Tam woda filtrowana jest za pomocą piasku. Naturalną rzeczą jest, że piasek się zużywa. Trzeba go więc uzupełnić.
       To pierwsze uzupełnienie filtrów od czasu modernizacji stacji uzdatniania wody, która miała miejsce w 2007 r. Całemu procesowi towarzyszy dezynfekcja wody, dlatego może nieco zmienić się jej smak i zapach.  - Dzieje się tak, bo do wody trzeba było dodać związki chemiczne, które mają właściwości bakteriobójcze, ale nadal woda jest bezpieczna i zdatna do picia - zapewnia Andrzej Kurkiewicz.
       EPWiK zakłada, że prace potrwają najpóźniej do 3 lipca.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama