UWAGA!

Woda spokojna

Korzystna pogoda sprawiła, że w Elblągu i na Żuławach stabilizuje się sytuacja powodziowa. Dzisiaj w południe zostanie prawdopodobnie podjęta decyzja o odwołaniu alarmu powodziowego.

Jak powiedział Janusz Lichacz ze sztabu kryzysowego w elbląskim starostwie powiatowym, w ciągu ostatniej - spokojnej i dość ciepłej - doby woda na rzekach i jeziorze Drużono zaczęła powoli opadać. Niewielkie zatory w odpływie wody były co prawda w Rychlikach i we wsi Mojkowo na rzece Fiszewce, ale udało się je zlikwidować.
     Poprawiła się także sytuacja na rzece Elbląg, która odprowadza nagromadzoną w jeziorze i rzekach wodę do Zalewu Wiślanego. Zalew bez problemów przyjmuje wodę i jak powiedział nam Zenon Brewka z Wojewódzkiego Komitetu Przeciwpowodziowego, jest szansa na to, że dzisiaj na rzece Elbląg przestanie obowiązywać alarm przeciwpowodziowy.
     Mimo poprawy pogody, wały przeciwpowodziowe na wszystkich rzekach i na Drużnie przez weekend były patrolowane. Do domu powróciła już jednak większość z 300 strażaków, które na pomoc Żuławom przyjechały z sąsiednich województw. Na miejscu przebywała jedynie 37-osobowa kompania odwodowa.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama