UWAGA!

Woda to ich żywioł, teraz są na fali

 
Elbląg, Woda to ich żywioł, teraz są na fali
fot. Michał Skroboszewski

Około 50 młodych żeglarzy spotkało się na wodach Zalewu Wiślanego by wziąć udział w III Dziecięcych Regatach o puchar UKS Tolkmicko. Przez cały weekend będą ze sobą rywalizować w czterech różnych klasach, mierzyć się z pogodą i własnymi słabościami. Zobacz fotoreportaż.

- Przyjechali do nas zawodnicy z Iławy, z Gdańska, Gdyni, a także z Wrocławia. Startują w czterech klasach - mówiła Monika Godlewska, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Tolkmicko, który jest organizatorem regat. - W klasie Laser 4.7 zawodnicy z reguły mają więcej niż 14 lat, natomiast w Optimist grupa 0 najmłodsi mają siedem lat. Mamy też klasę Optimist grupę B oraz Optimist grupę UKS. W regatach startuje dziesięciu zawodników z naszego klubu.
       Wśród nich znaleźli się Mateusz Godlewski, Bartłomiej Szewczyk, Klaudia Jaworska oraz Oskar Malewicki, którzy startują w klasie Laser. Na lądzie są przyjaciółmi, ale na wodzie, w trakcie regat, rywalizują ze sobą. Cała czwórka przyznała, że nie chodzi tylko o to, żeby wygrać, ale też żeby zmierzyć się ze swoimi słabościami.
       - Pływam od sześciu lat. To jest moje hobby, uwielbiam to, mógłbym wręcz zamieszkać na wodzie. To mój żywioł – mówił Mateusz tuż przed rozpoczęciem zawodów.
       Obecnie UKS Tolkmicko liczy ok. 40 zawodników i jest jedynym klubem szkolącym dzieci oraz młodzież na wodach Zalewu Wiślanego. Zajęcia zaczynają się w kwietniu, a kończą w październiku, potem następuje przerwa zimowa. W jej trakcie odbywają się zajęcia szkutnicze.
       - Cudownie byłoby, gdyby udało nam się pozyskać sprzęt typowo regatowy, ponieważ my posiadamy sprzęt treningowy. Dlatego nasze dzieci nie mogą brać udziału w regatach licencyjnych – mówiła Monika Godlewska.
       Jak dodała dla UKS Tolkmicko byłoby dobrze, gdyby w obrębie Zalewu Wiślanego powstał podobny klub szkolący dzieci i młodzież.
       - Moglibyśmy razem prowadzić zajęcia, współpracować, obecnie nie za bardzo mamy z kim stawać w szranki – wyjaśniła i dodała: - Zalew Wiślany jest bardzo dobrym akwenem do nauki dla tych najmłodszych. Są tutaj bardzo zmienne warunki, więc dzieciaki mogą się nauczyć żeglarstwa od A do Z. Doświadczeni żeglarze mówią, że jeżeli ktoś nauczy się pływać tutaj, to poradzi sobie wszędzie. 

       Patronem medialnym regat jest Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama